29 Eylül 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Millenicom Pazar Lideri
07 Temmuz 2011 Perşembe 11:42

Millenicom Pazar Lideri

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından hazırlanan raporda Millenicom alternatif Telekom operatörleri arasında pazar lideri olarak gösterildi.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından Türkiye elektronik haberleşme sektörünün 2011 yılındaki ilk çeyrek kullanıcı sayıları dikkate alınarak hazırlanan raporda Millenicom alternatif telekom operatörleri arasında pazar lideri olarak gösterildi. 1045 hizmetiyle 2 milyonun üzerinde sabit hat kullanıcısına ulaşan Millenicom, bunun yanı sıra 70.000 şirkete sabit telefon hizmeti veriyor ve Doping ile 100.000 ADSL müşterisine ulaşmış bulunuyor. BTK raporuna göre Millenicom alternatif telekom operatörleri arasında %43,80 pazar payıyla lider konumda bulunuyor.

2004 yılından bu yana alternatif telekom sektöründe yeniliklerin öncüsü olan Millenicom, BTK’nın 2011 yılının ilk çeyreğine yönelik “Üç Aylık Pazar Verileri Raporu”nda pazar lideri olarak gösterildi. Raporun STH İşletmecilerinin Kullanıcı Sayısına Göre Pazar Paylarının açıkladığı bölümde Millenicom, %43,80 ile en yakın rakibinin iki katına yakın bir farkla pazar lideri olarak yer aldı.

STH işletmecilerinin kendi aralarındaki pazar paylarına göre yapılan sıralamada BTK tarafından en çok kullanıcıya sahip alternatif operatör olarak gösterilen Millenicom70.000’den fazla kuruma sabit telefon hizmeti veriyor. Ekonomik telefon hizmeti 1045 ile 2 milyonun üzerinde farklı kullanıcıya ulaşmış olan Millenicom, genişbant alanında sunduğu Doping ADSL2+ hizmetiyle ise 100.000’i aşkın aboneye ulaşıyor.

Millenicom Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi Şevki Kuyulu, ülkemizde faaliyete geçtikleri 2004 yılından bu yana sayısız yeniliğe imza attıklarına dikkat çekti: “7 yıl önce Türkiye’de faaliyete geçerken, Avrupa’daki deneyimimizi ülkemizdeki faaliyetlerimize de yansıtmayı hedefledik. Her zaman ekonomik hizmet ve yüksek kaliteyi, mükemmel müşteri memnuniyetiyle birleştirdik. Sektörümüze öncülük ettik, alternatif telekom hizmetlerinin daha geniş bir kesim tarafından kullanılmasına önayak olduk. Tüm bu çabalarımızın karşılığı olarak tüketicilerin büyük ilgisiyle karşılaştık. Millenicom’un yıllardır pazar lideri olmasında en önemli faktörlerden biri, ekonomik ve kaliteli hizmetlerimize güvenen müşterilerimiz ve müşteri memnuniyetini her şeyin ötesinde tutan Millenicom ekibi ile iş ortaklarımızdır.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları