29 Temmuz 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Migros ve P&G Projesi 5. Yılında
11 Nisan 2008 Cuma 10:50

Migros ve P&G Projesi 5. Yılında

4 yılda 2000 zihinsel engelli sporcunun yetişmesine destek veren kampanya, 500 zihinsel engellinin daha sporla buluşması için 10 Nisan'da başladı.

Tüketim ürünleri ve perakende sektörünün önde gelen iki şirketi, Procter&Gamble (P&G) ve Migros"un Özel Olimpiyatlar Türkiye ile başlattıkları proje, beşinci yılına giriyor. Zihinsel engellileri spora kazandırmak amacıyla hazırlanan yeni kampanya, bu yıl 10 Nisan - 4 Haziran 2008 tarihleri arasında gerçekleşecek. Migroslarda satılacak P&G ürünlerinden elde edilecek gelirin bir bölümü zihinsel engelli sporcuların yetiştirilmesine aktarılacak.

Geçtiğimiz 4 yılda 2000 zihinsel engelli sporcuya ulaşan kampanya, bu yıl 500 zihinsel engellinin daha spora kazandırılmasını hedefliyor. "Siz olmadan bir eksik, desteğinizle bir fazlayız" sloganıyla yola çıkan kampanyayı bugüne kadar yüzbinlerce tüketici destekledi. Bu yıl da Migroslardan Ace, Alo, Ariel, Blendax, Discreet, Duracell, Gillette, Head & Shoulders, İpana, Koleston, Mr. Proper, New Wave, Oral-B, Orkid, Pantene, Prima, Pringles, Rejoice ve Wella ürünlerini tercih eden tüketicilerin engelli sporculara desteği sağlanacak.

Destekle çoğalıyor, destekle başarıyı tadıyorlar

Migros ve P&G, 4 yıldır destekleriyle yetişen sporcuları, uluslararası müsabakalara katılımda da yalnız bırakmıyor. Zihinsel engelli sporcular 2006 yılında Belçika"nın Antwerp şehrinde düzenlenen Belçika Uluslararası Özel Olimpiyat Oyunlarında 4"ü altın olmak üzere toplam 9 madalya ile yurda döndü. Geçtiğimiz yıl Finlandiya"nın Helsinki şehrinde düzenlenen "Avrupa Futbol Turnuvası"nda ise gümüş madalya kazanarak Türkiye"ye büyük bir gurur yaşattılar.

Sporcuların motivasyonu önem taşıyor

Zihinsel engelli sporcuları motive etmek için bugüne kadar Tümer Metin, İbrahim Toraman, Serdar Kurtuluş, Gökhan Zan, Hakan Demirel, Damir Mrsiç, Zeki Gülay, Erdal Bibo, Hüseyin Koç ve Ali Çayır gibi duyarlı sporcular projeye destek verdiler.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları