23 Eylül 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Microsofttan Yazılım Bağışı
23 Eylül 2008 Salı 12:08

Microsoft'tan Yazılım Bağışı

Microsoft, Uluslararası Gençlik Vakfı (IYF)'na 1 milyon dolarlık yazılım bağışı ile destek veriyor.

Uluslararası Gençlik Vakfı (International Youth Foundation - IYF) ve Microsoft yeni bir iş birliği anlaşmasına imza attılar. Bu doğrultuda, IYF bünyesinde yer alan, dengeli gelişime yardımcı olacak girişimlere odaklanmış uluslararası kurumların teknolojiye yönelik iş eğitimi, sağlık, öğrenim ve yurttaşlık bilgisi alanlarında çeşitli gençlik programları teşvik edilecek.

Microsoft, bu işbirliği çerçevesinde IYF"nin 70 ülkedeki 165"ten fazla ortak kuruluşuna 1 milyon dolar değerinde Microsoft yazılımı bağışında bulunarak destek verecek.

Uluslararası Gençlik Vakfı (IYF) CEO"su William S. Reese konuyla ilgili görüşlerini şöyle dile getiriyor: "IYF"nin genç insanlardaki potansiyeli gerçeğe dönüştürme kabiliyeti, gençlere hizmet eden kurumlarla örülü global ağının gücüne dayanıyor. Bu yeni işbirliğimizin yararlarından biri de, ortak kuruluşlarımızın çok değerli Microsoft yazılımına ücretsiz olarak ulaşabilmeleri ve böylece işlerini daha verimli ve etkin bir şekilde yapabilecek olmaları."

Microsoft Toplum İlişkileri Yöneticisi Akhtar Badshah ise, Microsoft"un, bilişimin gücünü kullanarak, dünyada önemli ve olumlu bir değişim yaratacak yenilikçi fikirleri destekleyen kurumlarla işbirliği yapmayı ilke edindiğini belirterek; "Bu işbirliği, tüm dünyada, gençlerin hayatlarını ve hayata bakışlarını geliştirmek, onların potansiyellerini gerçekleştirmek ihtiyaç duyulan, sivil toplum kuruluşu - özel sektör ortaklıklarına güzel bir örnektir." şeklinde konuştu.

İşbirliği imza töreni IYF"nin İstanbul"daki Global Ortaklar Toplantısı"nda gerçekleşti. Toplantıda Sivil Toplum Kuruluşları, dünyanın farklı yerlerinden liderler ile Dünya Bankası ve USAID gibi devlet kurumlarından yetkililer gençlik gelişiminde yeni yönelimler ve yenilikçi stratejileri tartışmak üzere bir araya geldi.

Yeni anlaşma, aralarında IYF"nin Latin Amerika"daki BT iş eğitimi ve işe yerleştirme odaklı lokomotif inisiyatifinin yer aldığı entra21 desteğini de içeren halihazırda son derece verimli bir ortaklığın üzerine inşa ediliyor. Çok kısa bir zaman önce Microsoft ve IYF, Aşağı Sahara Afrikası"ndaki imkanları kısıtlı gençlerin istihdam olanaklarını geliştirme amaçlı Gençleri Yetkilendirme Programı (Youth Empowerment Program) için güçlerini birleştirdiler. 18 yıldan fazla bir süredir IYF, imkanları kısıtlı daha fazla gencin okul, iş ve toplumdaki yaşamlarını geliştirmek üzere kamu, özel sektör ve sivil toplum örgütleri liderlerinden kurulu global bir örgüt geliştirdi.

Uluslararası Gençlik Vakfı (International Youth Foundation - IYF) hakkında
Uluslararası Gençlik Vakfı (International Youth Foundation - IYF) gençlerin olağanüstü potansiyeline yatırım yapmaktadır. 1990 yılında kurulan IYF, gençlerin sağlıklı, üretken ve topluma yararlı vatandaşlar olarak gelişmesine kendini adamış kuruluşları, devletleri ve sivil kurumları örgütlüyor. IYF programları gençlere kaliteli eğitim edinmeleri, iş becerileri kazanmaları, sağlıklı kararlar alabilmeleri ve toplumlarını geliştirmelerine yardımcı olan değişiklikleri yaratacak çözümler üretiyor. Vakıf hakkında detaylı bilgiye www.iyfnet.org adresinden ulaşılabilir.

(A1Haber)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları