11 Nisan 2021 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Microsofttan İş Ortaklarına Ödül
16 Ağustos 2007 Perşembe 11:29

Microsoft'tan İş Ortaklarına Ödül

Microsoft Türkiye İş Ortakları toplantısı, 14 Ağustos 2007 Salı gecesi Esma Sultan Yalısı'nda yapılan Microsoft Türkiye İş Ortakları Ödül Töreni ile sona erdi. Törende toplam 39 ödül verildi.

Microsoft Türkiye"nin her mali yılı sonunda yaptığı olağan İş Ortakları Toplantısı"nın dokuzuncusu, 14 Ağustos 2007 akşamı Esma Sultan Yalısı"nda yapılan Ödül Töreni ile sona erdi. Geceye, Microsoft Türkiye"nin iş ortakları, iş dünyasının önde gelen isimleri, parlamenterler ve çok sayıda basın mensubu katıldı. Microsoft Türkiye iş ortaklarının Conrad Otel"de gün boyu süren çalışmaları ardından yapılan gecede performanslarıyla öne çıkan Microsoft Türkiye iş ortakları ödüllendirildi.

Gecede bir konuşma yapan Microsoft Türkiye Genel Müdürü Çağlayan Arkan, Microsoft Türkiye ve iş ortaklarının oluşturduğu ekosistemin büyümesinin, bilişim sektörünün güçlenmesi ve Türkiye için daha fazla katma değer yaratılması anlamına geldiğini vurgulayarak şunları söyledi:

"2004 - 2006 mali yılları arasında %100 büyüdük. Önümüzdeki 3 yıllık dönemde yine %100 büyüyeceğiz dedik. Bu 3 yıllık dönemin ilk yılı olan 2007"de, Finansal Hizmetlerde %50, Üretim ve Perakende"de %40, Telekomda %64, Microsoft Dynamics"de %58, KOBI genelde %38, Küçük İşletmelerde %78, Tüketicide %300, Destek Hizmetlerinde %60 ve MSN"de %126 büyüme yarattığımızı saptadık. Bunlar olağanüstü büyüme performansımızda bazı karelerdir."

Toplumun son yıllarda bilişim teknolojilerini daha fazla kullanır hale gelmesinin sevindirici olduğunu kaydeden Arkan Microsoft Türkiye"nin hedeflerini de şu sözlerle açıkladı:

"Hedeflerimiz, Türkiye"nin her kesiminin bilgi odaklı yaşar, düşünür, çalışır hale gelmesi; Türkiye"nin tüm kurumlarında bilginin ve teknolojinin ön plana çıkması; ve Türkiye"nin eğitim, istihdam, sağlık ve benzeri sorunlarını bilişim sektörünün öncülüğünde çözebileceği gerçeğinin her kesimde benimsenmesidir."
Çağlayan Arkan konuşmasını, "Bizler Microsoft ekosistemi ve bilişim sektörü olarak, Türkiye"nin geleceğine damgamızı vuracağız" sözleriyle noktaladı.

Toplam 39 ödül verildi:

Microsoft Türkiye İş Ortakları 2007 Ödül Töreni"nde toplam 39 ödül sahibini buldu. 14 kurumsal ödül kategorisinin yanı sıra 6 tane de özel ödül bulunuyor. Bu kategorilerde iş ortakları satış, ciro ve büyüme performanslarına göre değerlendiriliyor. Kategorilerin çeşitliliği ve kapsamı, Microsoft Türkiye İş Ortakları Ekosistemi"nin boyutları hakkında da fikir veriyor.

Gündüz 2007 mali yılını ve 2008"in hedeflerini konuştular:

Microsoft Türkiye İş Ortakları 2007 Toplantısı sabah İstanbul Conrad Otel"de başladı. Toplantıda, geride kalan 2007 mali yılı, Microsoft Türkiye ve iş ortaklarından oluşan ekosistemin faaliyetleri açısından değerlendirilirken, 2008 yılına ilişkin hedefleri de paylaşıldı. Bu yılki toplantıda iş ortaklarının kendi alanlarına odaklanan paralel oturumlar düzenlendi. Böylece zaman en etkin ve verimli bir şekilde kullanılmış oldu. Toplantıda Microsoft ürünlerinden daha fazla katma değer elde etmenin yolları tartışılarak, 2008 mali yılının temel stratejilerine son şekilleri verildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları