02 Ağustos 2021 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Microsoft Yönetim Zirvesi’nde Geleceğin Çözümleri
10 Mayıs 2012 Perşembe 15:10

Microsoft Yönetim Zirvesi’nde Geleceğin Çözümleri

Microsoft Yönetim Zirvesi’nde Microsoft’un yeni çözümleri System Center 2012, Windows Server 2012 ve Windows Azure tüm detaylarıyla ele alındı.

Microsoft Türkiye’nin düzenlediği Microsoft Yönetim Zirvesi 2012’de (Microsoft Management Summit 2012 /MMS 2012) Türkiye’nin en önemli BT profesyonelleri sektörün öncüleriyle bir araya geldi. Bu yıl ilki Nisan ayında Las Vegas’da düzenlenen MMS 2012 etkinliğinin son durağı İstanbul oldu. 750’yi aşkın katılımcının yer aldığı etkinlikte Microsoft System Center 2012, Windows Server 2012 ve Windows Azure hakkındaki en güncel bilgiler ve haberler BT profesyonelleri ile paylaşıldı. Gelecek için geliştirilmiş ve kurumların kullanıma şimdiden hazır olan çözümlerin tanıtıldığı zirvede açılış konuşmalarının ardından 2 paralel salonda Microsoft’un en yeni çözümleri, sponsor sunumları ve müşteri hikayeleri anlatıldı.

Microsoft Yönetim Zirvesi 2012 İstanbul’un açılış konuşmasını gerçekleştiren Microsoft Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Tolgar Elverici, “Microsoft, kullanıcıların her türlü iş ihtiyacına yönelik her yerde ve her an kullanabilecekleri çözümler sağlıyor. Microsoft kolayca kurulabilen ve yönetebilen Windows Server ve System Center sayesinde kurumlar için en uygun bulut bilişim çözümünü kullanma esnekliği ve kontrolünü sağlıyor. IDC araştırmalarına göre; özel bulut pazarı 2010-2015 yılları arasında yüzde 43 büyüme yaşayacak. Windows Server bugün Türkiye’de yüzde 91,2 Pazar payına sahip, Hyper-V sanallaştırma çözümümüz ise son bir yılda yüzde 12,2’lik büyüme ile %35,4 pazar payına sahip oldu. System Center her sene yüzde 50 üstünde büyüyor. DenizBank çok önemli bir örnek; 1.500 sanal makine ile sunucu maliyetlerinden 7 milyon $, sanallaştırma maliyetlerinden ise 14 milyon $ tasarruf ettiler. Yine Bank Asya, Avea, Borusan gibi dev firmalar System Center kullanarak tasarruf sağlıyorlar. Microsoft olarak biz hazırız, önemli olan kurumların istediklerini belirleyip bizimle iletişim geçmeleri, biz ihtiyaçları olan sunmaya hazırız.” diye konuştu.

Etkinlikte bulut bilişimin veri merkezlerinin dönüşümü üzerinde yarattığı etki hakkında bir sunum yapan Microsoft Corp Yönetim ve Güvenlik Ürünleri Direktörü Clare Henry “17 Nisan tarihinde  Las Vegas’ta benzer bir etkinlikle System Center 2012 çözümümüzü tanıttık. Microsoft’un sunduğu bu yenilik ile özel, genel ve hibrit bulutlar üzerinden güvenilir hizmetler sağlanabilecek. Kurumlar var olan veri merkezi yatırımlarını korurken, System Center 2012 ürünleri de esnek ve düşük maliyetli özel bulut çözümü kurulumlarının temelini oluşturacak. Türkiye’de ve dünyada bir çok kurum System Center 2012’yi hızla kullanmaya başladı ve kendi özel bulut yapılarını kurmaya başladı. Windows Server 2012 genel bulut hizmetlerimizden elde ettiğimiz tecrübeyi kullanarak özel bulut için geliştirilmiş en dinamik, sürekli ve düşük maliyetli çözümü sunuyor. Windows Server 2012 ile her ölçekteki kurum özel ve hibrit bulut çözümlerinden kolayca faydalanabilecek ve bu sayede maliyetlerini düşürürken daha rekabetçi ve daha esnek olabilecekler” dedi.

Son dönemde bulut bilişim ve tüketici cihazlarının kurumlarda yaygın biçimde kullanılmaya başlaması konularının en çok konuşulan konular arasında yer aldığına dikkat çeken Microsoft Türkiye Sunucu ve Bulut Platformları Pazarlama Müdürü Kadir Şener ise “Bu iki önemli gelişme kurumlardaki BT çalışanları için büyük fırsatlar sunuyor. MMS 2012 İstanbul bu iki önemli trendi ve Microsoft’un bu iki trendin BT için fırsata dönüşmesini sağlayan özel ve genel bulut çözümlerini anlattığımız başarılı bir etkinlik oldu. System Center 2012, Windows Server 2012 ve Windows Azure çözümlerimiz ilk defa bu etkinlikte sektöre tanıttık. Her geçen gün daha çok tüketici cihazının kurumsal olarak kullanılmasına yönelik BT çalışanlarının hayatını kolaylaştıran System Center 2012 çözümümüzle kurumlara özel, genel ve hibrit bulutlar üzerinden güvenilir bulut hizmetleri sağlıyoruz. Bulut bilişim için mükemmelleştirilmiş sunucu işletim sistemimiz Windows Server 2012 ile her ölçekteki kuruma özel ve hibrit bulut çözümlerinden kolayca faydalanabilme imkânı sunarak maliyetlerini düşürmelerine yardımcı oluyoruz. Windows Azure çözümümüz de yeni bulut uygulamaları geliştirmek ve mevcut uygulamaların bulut tabanlı kabiliyetler ile zenginleştirilmek için kullanılabiliyor. Özetle tüm bu çözümlerimiz bir taraftan kurumların bulutun getirdiği çeviklik, inovasyona odaklanma ve düşen maliyet avantajlarından yararlanmasını sağlarken, diğer yandan da BT çalışanlarını kurumlarda inovasyon liderlerine dönüştürecek” diye konuştu.

Ortadoğu’dan da katılımın gerçekleştiği MMS 2012 İstanbul etkinliğinde Türkiye’deki finans, üretim, telekomünikasyon ve kamu sektörlerinin önde gelen BT profesyonelleri, sektörün devleriyle bir araya geldi. Etkinliğin sponsorları arasında bilişim sektörünün öncü firmalarından HP, Dell, IBM, Intel, Citrix, Koçsistem, Netaş, Datamarket, Sentim, Oytek, Bilgeadam, Avnet, Treo, Veeam, Acronis, Double-Take, Entegres, Adeo ve Atakan Consulting yer aldı.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları