28 Eylül 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Microsoft, En Etkili Teknoloji Şirketi
09 Haziran 2008 Pazartesi 13:16

Microsoft, En Etkili Teknoloji Şirketi

Aberdeen Group tarafından hazırlanan Piyasanın Durumu 2008 raporuna göre Microsoft, işletmelerinin performansını en çok artıran ve onlara en yüksek katma değeri sağlayan firma.

Aberdeen Group, Piyasanın Durumu 2008 raporunu yayınlandı. Çalışmaları 5 yıl süren ve 2,5 milyonu aşkın röportajın sonuçlarına dayanan raporda, dünyanın en etkili ve iş dünyası için en fazla değer yaratan ilk 100 şirketi de sıralandı. Teknoloji sektöründe donanım, yazılım ve hizmet alanlarında faaliyet gösteren kuruluşların sıralandığı listede birinciliği Microsoft aldı. Microsoft"u Oracle ve SAP izledi.

Raporda Microsoft"un işletmelere en uygun maliyetle en yüksek kalitede ürün ve hizmeti, küresel bilgi birikimini ve yerel uzmanlığı, en yenilikçi ve esnek çözümleri sunduğu teyit edildi. En etkili ilk 100 teknoloji şirketi listesinde Google 11, Yahoo ise 75. sırada yer buldu.

Teknoloji seçiminde toplam maliyet ve ürün fonksiyonelliği öne çıkıyor

Yapılan araştırma, işletme sahiplerinden oluşan katılımcıların teknoloji çözümünü belirlerken seçerken en çok toplam maliyeti ve ürünün işlevselliğini dikkate aldığını gösteriyor. Bunların ardından ise çözüm sağlayıcı şirketin istikrarı, spesifik pazar bilgisi ve deneyimi, endüstri uzmanlığı, saygınlığı geliyor.

Araştırmanın dikkat çekici yanlarından birisi, işletmelerin teknoloji çözümlerindeki önceliklerinin büyüklüklerine göre değişiyor olması. Örneğin küçük işletmeler sistem donanım, yazılım güncellemesi ve mobilite çözümlerine neredeyse eşit oranlarda odaklanırken; büyük işletmeler daha çok CRM, ERP ve içerik-veri yönetimi çözümlerine yöneliyorlar.

Araştırma ile ilgili daha fazla bilgi www.aberdeen.com adresinden elde edilebilir.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları