04 Ağustos 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mezunlar İTÜ Gününde Buluştu
25 Mayıs 2009 Pazartesi 18:11

Mezunlar İTÜ Günü'nde Buluştu

Geleneksel İTÜ Günü'nün 236.'sı 23 Mayıs 2008 Cumartesi günü gerçekleşti.

Geleneksel İTÜ Günü'nün 236.'sı İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Ayazağa Yerleşkesi Süleyman Demirel Kültür Merkezi'nde (SDKM), 23 Mayıs 2008 Cumartesi günü gerçekleşti. Toplam 510 mezun ve 34 mensubun plaket aldığı törene, çok sayıda davetli aileleriyle birlikte katıldı.

Aşkın Ensemble Topluluğu'nun konseri ile başlayan törenin sabahki bölümünde yaptığı konuşmada İTÜ Rektörü Prof. Dr. Muhammed Şahin İTÜ'lülerin birlikteliğinden doğacak güce ülkemizin duyduğu gereksinime değinerek, eğitim düzeyinden ödün vermeyen, vermek durumunda olmayan bir devlet üniversitesi olarak kalmakta ve her zaman olduğu gibi çalışkan, öğrenmeye meraklı tüm yurt gençlerine kapısını açık tutmakta kararlı olduğunu vurguladı. Prof. Dr. Şahin, çağdaş olabilmenin bedelinin bilgi ve teknoloji üretmek olduğu bilinciyle hareket ederek, İTÜ'nün kendi araştırma-geliştirme kaynaklarını artırıp, yenilikler ürettiğinin, ülkemizin gelişmede süreklilik ve bağımsızlık kazanması için çalıştığının ve bunu yapacak güçte bir üniversite olduğunun da altını çizdi.

Konuşmasının ardından İTÜ Rektörü Prof. Dr. Muhammed Şahin, meslekte 60. yıllarını dolduran İTÜ İnşaat, Makine, Mimarlık, Elektrik Fakültesi mezunları ile İTÜ'de 30., 40. ve 50. Hizmet Yılı'nı dolduran mensuplarına plaketlerini takdim etti.

Törenin öğleden sonraki bölümü İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı Oda Orkestrası'nın konseri ile başladı. Konserden sonra meslekte 40. yılını dolduran İnşaat, Mimarlık, Makina, Elektrik, Maden ve Kimya Fakültesi mezunlarına plaketleri sunuldu. Ayrıca her fakülte kendi binasında düzenlediği törenlerle meslekte 30. ve 20. yıllarını
dolduran mezunlarına plaket verdi.

İTÜ Günü kapsamında, Ayazağa Yerleşkesi Şenlik Alanı'nda Geleneksel Uçurtma Senliği yapıldı. Servis Alanı'nda, yiyecek-içecek standları kuruldu; şişme oyun parkı, palyaço, yüz boyama, sosis balon etkinlikleri düzenlendi. Ayazağa 75. Yıl Öğrenci Sosyal Merkezi'nde öğle yemeği verildi ve kampüs turları yapıldı.

(A1Haber)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları