25 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Metro Enerji Testi 10 Üniversiteyi Dolaşacak
16 Aralık 2011 Cuma 16:03

Metro Enerji Testi 10 Üniversiteyi Dolaşacak

Türkiye’de 10 üniversitede öğrencilerin bisikletle enerji üretmesine fırsat verecek olan Metro Enerji Testi, 19-23 Aralık tarihlerinde Adana’da Çukurova Üniversitesi’nde olacak.

Türkiye’nin 10 üniversitesinde öğrencilerin bisiklette pedal çevirerek enerji üretmesini sağlayan Metro Enerji Testi, Adana Çukurova Üniversitesi’nde öğrencilerle buluşuyor. Metro Enerji Testi, dört üniversitede 35 bin öğrenciye ulaştı

Ülker Metro, dünyada insan enerjisi ile elektrik üreterek reklam filmi çeken ilk marka olma iddiasını bir adım öteye taşıyor ve üniversiteli gençleri bisikletle enerji üretmeye davet ediyor.

Metro Enerji Testi daha önce Karadeniz Teknik, Eskişehir Anadolu, Isparta Süleyman Demirel ve Konya Selçuk Üniversitesi’nde toplam 35 bin öğrenciye ulaştı. Proje kapsamında öğrencilerin bisikletlerde Metro yiyerek ve pedal çevirerek ürettikleri enerjiyle ısıtılan su ile öğrencilere çay ve kahve ikramı yapılıyor. Ayrıca gençler belli miktarda enerji üretmeyi başardıklarında, Turkcell’den T20 cep telefonu ve 20 TL’lik konuşma kartı kazanma şansı da yakalıyor.

Öğrenciler ürettikleri enerji ile bir sosyal sorumluluk projesine de katkıda bulunacak. Türkiye’nin doğusundan seçilecek 5 okulun basketbol sahası, üniversitelilerin katkılarıyla yapılacak.

Metro enerjisini 100 bin kişinin deneyimleyeceği bu projenin ilerleyen günlerdeki rotası şöyle olacak:

Akdeniz Üniversitesi 26 – 30 Aralık

Ege Üniversitesi 2-6 Ocak

Dokuz Eylül Üniversitesi 9-13 Ocak

Marmara Üniversitesi 6-10 Şubat

İstanbul Teknik Üniversitesi 13 – 17 Şubat

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları