25 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Meteksanın Teknik Danışmanına CCIE Sertifikası
05 Temmuz 2007 Perşembe 13:21

Meteksan'ın Teknik Danışmanına CCIE Sertifikası

Meteksan Sistem'de teknik danışman olarak göreve başlayan Aytaç Karameşeoğlu, Routing and Switching alanında CCIE sertifikasına hak kazandı.

Meteksan Sistem"in teknik danışmanlık kadrosunda göreve başlayan ve özellikle Cisco Systems ürünlerinde uzman olan Aytaç Karameşeoğlu, 4 Haziran"da Dubai"de Routing and Switching alanında girdiği sınavı geçerek CCIE sertifikası aldı. Karameşeoğlu böylece, bu sertifikaya sahip 44 Türk"ten biri oldu. CCIE sertifikalı Türk uzmanların yalnızca 23"ü Türkiye"de çalışıyor.

CCIE Nedir

İletişim ağı (network) sektörünün en saygın sertifikasyonu olarak bilinen CCIE, Cisco"nun verdiği genel sertifika derecelerinin en üst düzeyini, başka bir deyişle uzmanlığı temsil ediyor. Diğer sertifikalar ise associate (orta) ve professional (profesyonel) düzeyinde veriliyor.

Cisco tarafından 10 yılı aşkın bir süredir verilen CCIE sertifikasyonu, iletişim ağı profesyonelleri arasında en üst düzey uzmanlık anlamına geliyor. Bütün Cisco sertifikalı profesyonellerin yüzde 3"ünden azı CCIE durumunda. CCIE sınavına girmek için herhangi bir resmi önkoşul aranmıyor; ama Cisco, iletişim ağı alanında en az 3-5 yıllık deneyime sahip olunmasını öneriyor.

Aytaç Karameşeoğlu Kimdir

1975 İstanbul doğumlu olan Karameşeoğlu, İstanbul Üniversitesi Kimya Mühendisliği"nden mezun oldu. Daha önce Teknotel İletişim ve Neteks şirketlerinde çalışan Karameşeoğlu, Mayıs 2007 itibariyle Meteksan Sistem bünyesinde teknik danışman olarak göreve başladı.

www.meteksan.com.tr

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları