20 Ekim 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Meteksan Sistem’den Bir İlk Daha
12 Haziran 2007 Salı 10:58

Meteksan Sistem’den Bir İlk Daha

Meteksan Sistem, Cisco'nun Tümleşik Çağrı Merkezi Kurumsal İleri Teknoloji Sağlayıcısı (UCC Enterprise ATP) unvanını alan ilk Türk firması oldu.

Meteksan Sistem, Cisco"nun Tümleşik Çağrı Merkezi Kurumsal İleri Teknoloji Sağlayıcısı (UCC Enterprise ATP) unvanını alan ilk Türk firması oldu. Cisco İleri Teknoloji Sağlayıcısı (ATP) Programı, en yeni ve gelişmiş teknolojileri pazara seçkin iş ortaklarıyla sunmak üzere tasarlanmış bulunuyor.

Meteksan Sistem, UCC Enterprise ATP ünvanıyla, gelişmekte olan çağrı merkezi pazarında, yeni bir teknolojiyi uygulamak ve tamamlayıcı hizmetlerini vermek için gerekli temel bilgilere ve yeteneklere sahip olduğunu da belgelemiş oluyor.

Meteksan Sistem, UCC Enterprise ATP iş ortağı olarak, kurum temsilcilerine, IP (Internet Protokolü) tabanlı bir ağ üzerinden akıllı arama yönlendirmesi (intelligent call routing), ağdan masaüstüne bilgisayar-telefon entegrasyonu (network-to-desktop CTI) ve iletişim merkezi çözümleri için Cisco"nun tümleşik çağrı merkezi teknolojilerini sağlayabiliyor. Bu teknolojiler, Cisco Communications Manager üzerinde yer alan herhangi bir telefon kullanıcısına, Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi olma imkanı veriyor.

Cisco Türkiye İş Ortaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Esra Üstar Oğuz, ATP iş ortaklarının Cisco"nun gelişmekte olan pazarlara girmesinde faydalı olduğunu belirtiyor ve ekliyor: "ATP iş ortakları, ileri teknolojilerin başarıyla uygulanması veya yönetilmesinde bilgi ve becerilerini artırmaları için Cisco tarafından seçiliyor. Türkiye"de kurumsal çağrı merkezi konusunda ilk adımı atan şirket ise Meteksan Sistem."

Bu ünvanın alınması, Meteksan Sistem"in UCC Enterprise ATP uzmanlığı için yoğun ve ayrıntılı bir eğitim sürecini tamamladığını ve bilgi seviyesinin onaylandığını gösteriyor.

Kısa süre önce Silver Sertifikalı İş Ortağı (Silver Certified Partner) ünvanını da alan Meteksan Sistem"in Cisco ile uzun süredir iş ortaklığı bulunuyor. Meteksan Sistem bu uzmanlık ile Cisco tarafından tümleşik çağrı merkezleri üzerine geliştirilen en son teknolojileri kullanarak müşterilerine en iyi çözümleri sunmayı amaçlıyor.

Cisco Unified Contact Center Enterprise, günümüz iletişim merkezleri için PBX ve farklı üreticilere ait Otomatik Çağrı Dağıtımı (ACD) entegrasyonunu gerçekleştiren modern ve yedekli bir sistem sağlıyor. Sistem, sınırsız sayıda müşteri temsilcisini destekleyecek şekilde ölçeklendirilebiliyor. Ayrıca, merkezi yönetim ve konsolide raporlamaya olanak tanıyor.


Meteksan Sistem Hakkında

Meteksan Bilişim Grubu, bilişim teknolojilerinden inşaata, turizmden enerjiye, çeşitli alanlarda faaliyet gösteren 70"ten fazla firmanın yer aldığı Bilkent Holding bünyesindeki bilişim şirketlerinden oluşmaktadır. Bugün 5 ülkede 1.400"ü aşkın çalışanla hizmet veren grubun çatısı altında yer alan firmalar, Meteksan Sistem, Meteksan Net, Meteksan Rusya Federasyonu, Meteksan Sistem Romanya, Meteksan Uzay Teknolojileri, Ankara Cyberpark, Promed, Tepe Teknoloji, Corttex, Mobilsoft, CMIT, IES Eğitim ve Bilgi Teknolojileri, Meteksan Savunma, TASK ve Infronic olarak sıralanmaktadır. Grubun 2006 yılı cirosu, 446 milyon ABD Doları"dır.

1969"da kurulan ve 1998"de bugünkü ismini alan Meteksan Sistem ve Bilgisayar Teknolojileri A.Ş., kurumsal uygulama entegrasyonu, kurumsal çözümler, birlikte çalışma hizmetleri, Microsoft çözümleri, iletişim ve network servisleri, danışmanlık servisleri, entegre teknik servis hizmetleri, kurumsal yönetişim ve dış kaynak kullanımı alanlarında faaliyet göstermektedir. 750"yi aşkın çalışanı ve 32 ofisi ile ülke genelinde hizmet veren Meteksan Sistem, Türkiye"nin lider sistem entegratör firmasıdır.

http://www.meteksan.com.tr

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları