26 Ekim 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mersinde E-İmza Paneli
19 Haziran 2008 Perşembe 16:47

Mersin'de E-İmza Paneli

Gümrük müşavirlerini e-imza hakkında bilgilendiren E-Güven, 4. toplantısını Mersin'de gerçekleştirdi.

E-Güven, Türkiye"nin dört bir yanında düzenlenen panellere katılarak, Dahilde İşleme Rejimi (DİR) Otomasyon Projesi çerçevesinde e-imza ile tanışan gümrük müşavirlerini, yakın tarihte hayata geçecek olan gümrük uygulamalarında e-imza kullanımı konusunda bilgilendiriyor. Bugüne kadar İstanbul, Bursa ve İzmir"de bulunan Gümrük Müşavirleri Dernekleri ile ortaklaşa paneller düzenleyerek katılımcılara e-imza hakkında bilinmesi gerekenleri aktaran E-Güven toplantısını Mersin"de gerçekleştirdi.

Mersin Gümrük Müşavirleri Derneği ve E-Güven işbirliği ile, 16 Haziran Pazartesi günü Mersin Gümrük Müşavirleri Dernekleri Toplantı Salonu"nda yapılan panelin konuşmacıları ise, Mersin Gümrük Müşavirleri Derneği Başkanı Abdülbaki Şimşek, Gümrük Müsteşarlığı Elektronik ve Haberleşme Daire Başkanı Nurcan Özyazıcı, Gümrükler Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Harun Uslu ve E-Güven İş Geliştirme ve Pazarlama Müdürü Ayşegül Topoğlu Tüzün"dü.

E-imza uygulamaları hakkında bilgi verilen panelde, katılımcılar, e-imzanın gümrük uygulamaları kapsamında sağlayacağı avantajlar, Türkiye"de e-imza kullanımı, e-imza başvurusu nasıl yapılır, e-imza alınırken dikkat edilmesi gereken noktalar ve kullanım adımları gibi önem taşıyan konuları Ayşegül Topoğlu Tüzün"den dinleme fırsatı buldular. Tüzün, etkinlik ile ilgili görüşlerini şöyle ifade etti: "Gümrükler, e-devlet uygulamasına geçmiş ilk devlet kurumları arasında yer alıyorlar. Biz de E-Güven olarak, ilgili derneklerle ortaklaşa düzenlediğimiz bu panel serisi ile, e-devlet dönüşüm sürecinde kritik önem taşıyan e-imza uygulamaları hakkında gümrük müşavirlerini bilgilendirdik. Özellikle gümrük işlemleri gibi prosedürün çok yoğun, ilgili tarafların çok fazla ve sürenin çok kritik olduğu uygulamalarda ıslak imzalı ve kağıt tabanlı uygulamalardan elektronik ortama geçilmesi, ihracatçılarımız ve taşıma firmaları için büyük önem taşıyor. Ayrıca e-imza kullanımı, yüksek oranda zaman ve para tasarrufu da sağlıyor."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları