02 Ağustos 2021 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mersa Sistem ile Penta Bilgisayar Ortak
02 Aralık 2010 Perşembe 12:02

Mersa Sistem ile Penta Bilgisayar Ortak

Birbirlerinin sermayesine belirli oranlarda ortak olan Mersa Sistem ve Penta Bilgisayar'ın yaptığı stratejik yönetim ortaklığı her iki şirkete de yapılacak yeni anlaşmalar ve dağıtım konusunda büyük avantaj sağlayacak.

Üretimde Exper, telekomünikasyonda Global İletişim, sistem entegrasyonunda Datateknik, yazılım ve eğitimde Medyasoft ve IT dağıtımında Mersa Sistem ile sektöre yön veren Yıldız Bilişim Grubu, sektördeki atılım ve yatırımlarına Penta Bilgisayar ile yaptığı güç birliği ile devam ediyor. Grubun IT dağıtımı konusunda faaliyet gösteren şirketi Mersa Sistem, Türkiye teknoloji ürünleri dağıtımında sektörün büyük firmalarından biri olan Penta Bilgisayar ile stratejik yönetim ortaklığı yaptı. Birbirlerinin sermayesine belirli oranlarda ortak olan Mersa Sistem ile Penta Bilgisayar arasındaki hisse devri Rekabet Kurumu"nun onayından sonra gerçekleşecek.
Kamu, özel sektör ve son kullanıcıların tüm beklenti ve isteklerine cevap verecek donanım, işgücü, altyapı ve teknolojisiyle hizmet veren Yıldız Bilişim Grubu, Penta Bilgisayar ve Mersa Sistem ile IT dağıtım pazarında sektör ikinciliğine yükselecek.
Yılın son çeyreğinde yaptıkları bu güç birliğinin bilişim sektöründe büyüme konusundaki kararlılıklarını gösterdiğini vurgulayan Yıldız Holding Ambalaj, Bilişim ve Gayrimenkul Grupları Grup Başkanı Cahit Paksoy; "Penta Bilgisayar ile yapılan güç birliği ile onlarca kategoride yüzlerce dev üreticinin son teknolojiye sahip ürünlerini daha kısa sürede tüketicilerle buluşturacağız. Yıldız Holding"den aldığımız güçle bilişim sektöründeki yatırımlarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Penta Bilgisayar bizi sektördeki hedeflerimize bir adım daha yaklaştırdı. Yeni dönemde teknolojinin en yeni ürünlerini, en kısa sürede ve Yıldız Bilişim Grubu güvencesinde tüketicilere ulaştıracağız"dedi.
Penta Bilgisayar ve Mersa Sistem ile birlikte IT dağıtım pazarında ikinciliğe yükseldiklerini kaydeden Paksoy, "Penta Bilgisayar ve Mersa Sistem ile birlikte hem bireysel hem de kurumsal pazarda ürün ve marka portföyümüzü genişletmekle kalmayıp, katma değerli dağıtım konusunda sektöre yön veren önemli projelere imza atacağız" diye konuştu.
PENTA BİLGİSAYAR HAKKINDA
Penta Bilgisayar, Türkiye"de teknoloji dağıtıcısı ana şirketler arasında ilk sıralarda yer alıyor. 1990 yılından itibaren sektör içerisinde hızla büyüyen Penta, teknoloji dağıtımında iş ortaklarına katma değer yaratmayı başarmış bir firma olarak dikkat çekiyor. Aralarında Acer, Airties, BenQ, HP, Lenovo, Logitech, Oki, Sony, Toshiba, Sandisk, Sapphire, Seagate, Zyxel, Zotac gibi dünya markalarının da yer aldığı teknoloji firmalarının Türkiye distribütörü olan Penta, 160"ı aşkın markayı bayileri kanalıyla tüm Türkiye"ye dağıtıyor. Türkiye genelinde 3500"in üzerinde bayisi bulunan Penta, bayi kanalını destekleyen ve sektörde çözüm odaklı kurum felsefesiyle dikkat çeken bir firmadır. Bir teknoloji firması olması yanında kurum içinde ve sunduğu hizmetlerde de her zaman son teknolojiyi kullanan Penta, elektronik ortamda hizmet sunduğu ve Türkiye"nin ilk B2B platformu olan "bayinet" ile bayilerine hız ve zaman kazandırıyor.
YILDIZ BİLİŞİM GRUBU HAKKINDA
Ülker'i de bünyesinde barındıran Yıldız Holding'in 2008 yılında kurduğu Yıldız Bilişim Grubu, Türkiye bilişim sektöründe donanım, üretim, dağıtım, telekomünikasyon, sistem entegrasyonu, yazılım ve eğitim alanlarının tümünde faaliyet gösteren markadır. Özel sektör ve son kullanıcıların hizmetine sunduğu ürün ve hizmetlerle sayısız başarılara imza atan Yıldız Bilişim Grubu, üretimde Exper, telekomünikasyonda Global İletişim, sistem entegrasyonunda Datateknik, yazılım ve eğitimde Medyasoft, IT dağıtımında Mersa Sistem ve bünyesine kattığı Penta ile Türkiye bilişim pazarına yön veriyor. Masaüstü PC satışlarında liderliği elden bırakmayan Yıldız Bilişim Grubu, Ülker"in gıda alanında yakaladığı başarıda büyük rol oynayan "tüketici ihtiyaçlarını sürekli farklılaşarak karşılama" stratejisini kendisine misyon edinmiştir.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları