26 Ekim 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mercedes-Benz Türk Bayi Yöneticilerine Eğitim
18 Ekim 2007 Perşembe 14:47

Mercedes-Benz Türk Bayi Yöneticilerine Eğitim

Mercedes-Benz Türk, bayi yöneticileri eğitimleri için Boğaziçi Üniversitesi ile bir işbirliği anlaşması imzaladı.

Mercedes-Benz Türk, yüksek kalite anlayışını ürünlerinin yanı sıra satış ve satış sonrası hizmetlerde de geliştirebilmek için tüm kademelerdeki bayi çalışanlarına uyguladığı geniş kapsamlı eğitim ve sertifikasyon programının son halkası olan bayi yöneticileri eğitimleri için Boğaziçi Üniversitesi ile bir işbirliği anlaşması imzaladı. Eğitimler 2008 Ocak ayında başlayacak.

Ana şirketin uluslararası eğitim birimi Global Training bünyesinde geliştirilen Certified Manager – C Manager eğitim programı Türkiye ile birlikte Almanya, İtalya, Fransa, İngiltere ve İspanya’da da ilk kez uygulanacak. Mercedes-Benz Türk diğer ülkelerden farklı olarak C Manager programının akademik alt yapısını eksiksiz sağlayacak bir çözüm ortağıyla, Boğaziçi Üniversitesi öğretim görevlileriyle gerçekleştirecek. Bu programın son halkası olan bayi yöneticilerinin eğitimi konusunda Mercedes-Benz Türk ve Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi – BÜYEM koordinasyonunda yürütülecek olan ve bir yüksek lisans programı benzeri eğitim, 18 ay sürecek. 235 katılımcısı olan program, Müşteri İlişkileri, Strateji Oluşturma ve Performans Yönetimi, Pazar Yönetimi, Süreç ve Değişim Yönetimi, Mali Yönetim, İnsan Kaynakları Yönetimi ve Liderlik modüllerini kapsayacak.

Mercedes-Benz’in tüm dünyada uyguladığı geniş kapsamlı eğitim ve sertifikasyon programı Türkiye’de 2000 yılında bayi satış danışmalarının eğitimi “C-Sales ile başladı. 300 kişiden oluşan bu gruptaki satış danışmanları, 2003 yılından itibaren eğitimlerini tamamlayarak “sertifikalı satış danışmanı” ünvanını aldılar. 2004 ve 2005 yıllarından itibaren Sertifikalı Servis Danışmanı – C Service SA ve Sertifikalı Arıza Teşhis Teknisyeni – C Service DT programları hayata geçirildi ve toplam 800 danışman ile teknisyen bu yetkinliği elde etti.

Mercedes-Benz sertifikasyon programının son bölümü, yönetim kademelerinin eğitim ve sertifikasyonunu öngörüyor. Amaç, bayi yöneticilerinin yetkinliklerini Mercedes-Benz’in global kriterleri çerçevesinde geliştirmeleri ve en yüksek seviyede müşteri memnuniyetinin ve bağlılığının sağlanması.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları