23 Ekim 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Meleğin Sırları Filminden Eğitime Destek
29 Ocak 2008 Salı 11:08

Meleğin Sırları Filminden Eğitime Destek

Meleğin Sırları filminden Erzurum'da okul yapımına destek.

Yapımcılığını Unicvisions ve Kenan Production'ın üstlendiği, yönetmenliğini ABD'de yaşayan Ankara Devlet Tiyatrosu eski sanatçılarından Aclan Büyüktürkoğlu'nun yaptığı ve başrolünde Nehir Erdoğan'ın oynadığı Türk- Amerikan ortak yapımı Meleğin Sırları / Broken Angel, Doğu Anadolu'da okul yapımına destek veriyor.

Çekimleri Hollywood'da gerçekleştirilen ilk Türk - Amerikan filmi olma özelliği taşıyan ve baştrollerinde Nehir Erdoğan, Nilüfer Açıkalın ve Ayşe Nil Şamlıoğlu'nun oynadığı filmin yapımcısı Leslie Büyüktürkoğlu, Broken Angel filmiyle, dünya televizyonlarında gösterilen olumsuz Türk imajının değişeceğini söyledi. Filmden elde edilecek gelirin yüzde 10'unun Kuzey Carolina'da kurulan Bridge to Turkiye Fund'a aktarılacağını kaydeden Büyüktürkoğlu, "Böylece bir taşla iki kuş değil adeta bir taşla bir kuş sürüsü vurmuş olacağız" diye konuştu.

Bridge to Turkiye Fund projesi aracılığıyla elde edilecek gelir, Erzurum'da yapımına başlanan okulun bitirilmesinde kullanılacak. Filmin Uygulayıcı Yapımcısı olan Kevin (Kenan) Corchiani'nin, 1994 yılında Efes Pilsen basketbol takımının oyun kurucusu Chris Corchiani tarafından evlat edinilmesi ve Corchiani ailesinin maddi olarak Bridge to Turkiye Fund projesini desteklemesi de filmle ilgili bilinmesi gereken bir başka ilginç detay olarak gösterildi.

İngilizce - Türkçe olarak çekilen ve başrolünü Türkler'in oynadığı ilk pozitif içerikli filmin yapımcıları, bunun Türkiye'nin gerçek yüzünü anlatmayı amaçlayan bir film serisinin ilki olduğunu planladıklarını belirtti. Çekimleri ve montajı Hollywood'da tamamlanan film Mart ayında Türkiye'de gösterime girecek…

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları