18 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Medyasofttan Uzaktan Eğitim Çözümleri
03 Mayıs 2008 Cumartesi 11:35

Medyasoft'tan Uzaktan Eğitim Çözümleri

Türkiye'de Medyasoft tarafından temsil edilen Blackboard ve Adobe, İnternet Teknolojileri ile Uzaktan Eğitim Sempozyumu"nda tanıtıldı.

Uzaktan Eğitim çalışanlarını bir araya getirmeyi ve Türkiye"nin bu konulardaki ihtiyaçlarını tespit etmeyi amaçlayan İnternet Teknolojileri ile Uzaktan Eğitim Sempozyumu eğitim ve bilişim dünyasının önde gelen temsilcilerini bir araya getirdi. Dünyada yaygın olarak kullanılan e-learning sisteminin ayrıntılarıyla masaya yatırıldığı sempozyumda, Medyasoft tarafından bir yıl önce Türkiye"ye getirilen dünyanın önde gelen öğretim yönetim sistemi ile sanal kampus uygulamaları geliştiricisi Blackboard çözümleri hakkında bilgi verildi.

Amerika'da üniversitelerde, okullarda, kamuda ve şirketlerin eğitim bölümlerinde yaygın biçimde kullanılan e-learning sistemi Blackboard, Amerika"da her 10 üniversiteden 9"unda kullanılıyor ve eğitimlerin web tabanlı olarak online verilmesini sağlıyor. Türkiye"de şu ana kadar daha çok akademik çevrenin tercih ettiği sistem, Kadir Has Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, Bilgi Üniversitesi, Sabancı Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesi"nde kullanılıyor.

Online canlı eğitim veriyor

Blackboard sistemi, Blackboard Akademik Paket ve Blackboard Ticari Paket olmak üzere iki ayrı çözüm paketi ve yenilemeli lisans modeli olarak eğitim kurumlarına, kamuya ve özel sektöre sunuluyor.

Blackboard"un en yaygın uygulaması olan Blackboard Akademik Paket, 3 ayrı modülden oluşuyor. Bunlardan ilki Blackboard Learning System, eğitimcilere, eğitim içeriği hazırlama ve yönetme imkânı veriyor, performansın artmasını ve öğrencilerle iletişimin gelişmesini sağlıyor.

Blackboard Community System ise kurumlara, üyelerini ve öğrencilerini canlı online topluluklara bağlama, hedeflenen içeriği çeşitli kullanıcı gruplarına aktarma ve eğitim deneyimini e-ticaretle zenginleştirme imkanı sağlıyor.

Blackboard Content System"de de dijital içerik paylaşılabiliyor, organize edilebiliyor ve yönetilebiliyor.

Blackboard Akademik Çözüm Paketi ile, eğitim kurumları eğitimlerini, içeriklerini yönetebilyor, öğretmen, öğrenci ve yöneticilerin bir araya geldiği sanal bir iletişim platformu kurabiliyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları