25 Temmuz 2021 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Medya Okulu Eğitime Başladı
18 Nisan 2011 Pazartesi 12:57

Medya Okulu Eğitime Başladı

Medya Derneği ve İstanbul Şehir Üniversitesi İletişim Fakültesi işbirliği ile hazırlanan Medya Okulu Eğitim Programı başladı.

Medya Derneği ve İstanbul Şehir Üniversitesi İletişim Fakültesi işbirliği ile düzenlenen Medya Okulu Eğitim Programı başladı. Sektörde kendini geliştirmek ve medyayı profesyonel olarak tanımak isteyen kişilerin katıldığı eğitim programı İstanbul Şehir Üniversitesi"nin Altunizade Yerleşkesi"nde gerçekleştiriliyor. Farklı türdeki medya araçlarının çalışma biçimlerinin, habercilik türlerinin ve editöryel önceliklerin anlaşılmasına yardımcı olacak bir eğitim programı şeklinde hazırlanan Medya Okulu"nda ilk dersi Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı verdi.

Toplam 7 hafta sürecek olan eğitim programının açılışında konuşan Medya Derneği Başkanı Salih Memecan, gençlerin meslek seçimlerini daha bilinçli yapmaları için Medya Okulu Eğitim Programı"nı açma ihtiyacı duyduklarını söyledi. Memecan, "Bu nedenle Medya Okulu programı için işi en iyi bilenleri, en iyi uygulayanları seçtik. Medya Okulu"nun hem meslek seçimi yapmak isteyenlere hem de medyaya faydalı olacağına inanıyorum" dedi.

Medya Okulu"na ev sahipliği yapmaktan çok mutlu olduklarını ifade eden İstanbul Şehir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya ise, " Bu eğitim programını birkaç açıdan önemsiyoruz. Birincisi Medya Derneği"ni önemsiyoruz. İkincisi iletişim fakültesi olan bir üniversite olarak henüz emekleme aşamasında olsak da kendimize ve gelecekte yapacaklarımıza inanıyoruz. Üçüncüsü ise Türkiye"nin geçtiği transformasyon sürecinde medyanın ne kadar önemli olduğunu biliyoruz" diye konuştu.

Medya Okulu Eğitim Programı"nda dersler her cumartesi saat 13:00-16:30 saatleri arasında gerçekleştirilecek. Programda ders verecek diğer isimler: Adem Yavuz Arslan (Bugün), Ahmet Böken (TRT), Alev Er (Aktüel, Star ve Taraf eski Genel Yayın Yönetmeni), Alp Özgen (CNN Türk), Aslı Telli (İstanbul Şehir Üniv.), Cemal Karataş (TV 8), Cemil Ertem (Star), Deniz Ergürel (Medya Derneği), Enis Berberoğlu (Hürriyet), Ercan Arslan (Milliyet), Fahrettin Altun (İstanbul Şehir Üniv.), Fevzi Yazıcı (Zaman), Hakan İnce (Cihan), Hıdır Geviş (Dipnot TV), Işın Eliçin (TRT Türk), Mahmut Övür (Sabah), Murat Azkeskin (Cihan), Mustafa Karaalioğlu (Star), Nurcan Akad (Zete), Özgür Yici (Sabah.com), Salih Memecan (Sabah).

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları