13 Nisan 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Medipol ve Marmara Üniversiteleri İşbirliği
08 Ağustos 2012 Çarşamba 16:05

Medipol ve Marmara Üniversiteleri İşbirliği

Medipol Üniversitesi, Marmara Üniversitesi ile ortak Yüksek Lisans Programı başlattı.

Medipol Üniversitesi, 2012-2013 öğretim yılına Hukuk eğitiminde yeniliklerle giriyor. Marmara Üniversitesi ile ortak başlatılan yüksek lisans programında Kamu Hukuku, Özel Hukuk ve Sağlık Hukuku programlarına öğrenci alınacak.

İstanbul Medipol Üniversitesi sağlık eğitimindeki iddiasını hukuk eğitiminde de sürdürüyor. Geçtiğimiz eğitim döneminde, her biri iyi birer hukukçu olmanın ötesinde kendi alanlarında iz bırakan bir akademik kadroyla öğretime başlayan Medipol Üniversitesi Hukuk Fakültesi; gelen yoğun talep üzerine yüksek lisans programı başlattı. Medipol Üniversitesi, 2012-2013 öğretim yılında Marmara Üniversitesi ile ortak Kamu Hukuku, Özel Hukuk ve Sağlık Hukuku ortak yüksek lisans programlarına öğrenci alacak.

Daha katılımcı bir eğitim

Medipol Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Sabahattin Aydın, iyi bir akademik kadroya sahip olmalarına rağmen, yeni olmaları sebebiyle, gelen talepleri karşılamak amacıyla Marmara Üniversitesi ile ortak lisans programı açtıklarını söyledi. Aydın, sözlerine şöyle devam etti: “Hukukta, bir yandan daha katılımcı ve daha gerçek problemleri çözmeye yönelik eğitim hedeflerken, bir yandan da öğrencilerin aktif katılımıyla toplum sorunlarının çözümünde sorumluluk alma konusunda ilerliyoruz. En önemlisi daha hiçbir mezun vermeden gelen talepleri karşılamak üzere bir yüksek lisans programına başlamış bulunuyoruz. Önümüzdeki yıllarda doktora programları için de hızlıca hazırlık yapmak zorunda kalacağız. Topluma donanımlı, kültür düzeyi, algı düzeyi yüksek insan yetiştirme misyonunu üstlendiğimizi düşünüyorum.”

Medipol Üniversitesi’nin Marmara Üniversitesi ile ortak açtığı Özel Hukuk, Kamu Hukuku ve Sağlık Hukuku programlarında verilecek derslerden bazıları ise şöyle:

Özel Hukuk Yüksek Lisans Programı’nda Prof. Dr. Yücel Sayman “Uluslararası Yatırımlarda Değer Uyuşmazlıklarının Hakem Yoluyla Çözümü” ve “Bio-etik ve Milletlerarası Özel Hukuk”, Prof. Dr. Mehmet Helvacı “Türk Ticaret Kanunu’ndaki Değişiklikler”, Prof. Dr. Nevzat Koç “Türk Borçlar Kanunu’ndaki Yeni Düzenlemeler”; Kamu Hukuku Yüksek Lisans Programı’nda Prof. Dr. M. Emin Artuk “Hayata Karşı Suçlar”, Prof. Dr. M. Akif Aydın “Türk Hukuku’nun Tanzimat’tan Cumhuriyete Modernleşme Süreci”, Yard. Doç. Levent Korkut “Türkiye’de ve Dünyada Anayasa Hukukunun Güncel Sorunları”, Sağlık Hukuku Yüksek Lisans Programı’nda Doç. Dr. Özlem Yener Çakmut “Hekimin Cezai Sorumluluğu”, Doç. Dr. Pervin Somer “Hastanelerin Sorumluluğu” Doç. Dr. Fulya İlçin Gönenç “Hasta Hakları”.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları