18 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Medipol Üniversitesine Hukuk Fakültesi
06 Temmuz 2011 Çarşamba 16:04

Medipol Üniversitesi'ne Hukuk Fakültesi

Hukuk camiasının önde gelen isimleri Medipol Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni kurdular.

İstanbul Medipol Üniversitesi; Prof. Dr. M. Akif Aydın, Prof. Dr. Yücel Sayman, Prof. Dr. Nevzat Koç, Yard. Doç. Dr. Levent Korkut gibi alanında uzman akademisyenleriyle birlikte sağlık bilimlerinden sonra sosyal bilimlere de iddialı bir giriş yapıyor.

Geçtiğimiz yıl Önce Sağlık diyerek sağlık alanındaki fakülteleriyle eğitime başlayan İstanbul Medipol Üniversitesi, yeni anayasa çalışmalarının hız kazandığı bugünlerde hukuk camiasının yakından tanıdığı isimlerin önderliğinde Hukuk Fakültesi’ni eğitime açıyor. İstanbul Medipol Üniversitesi yeni eğitim yılındaki vizyonunu Grand Hyatt Hotel’de düzenlenen basın toplantısında kamuoyuyla paylaştı.

Toplantıda açılış konuşmasını yapan İstanbul Medipol Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sabahattin Aydın geçtiğimiz akademik yılı değerlendirdi. Üniversitenin öncelikle sağlık bilimleri fakülteleriyle eğitime başlamasının sebeplerini anlatan Aydın, Türkiye sağlık projeksiyonunu da değerlendirdi. Konuşmasında ayrıca henüz bir yıllık bir üniversite olmasına karşın Medipol Üniversitesi’nin pekçok ilk’e imza attığını belirten Prof. Dr. Sabahattin Aydın üniversitenin; bu yıl eğitime açılan hukuk fakültesiyle sosyal bilimlere giriş aşamalarını aktardı.

Bu yıl eğitime açılan Hukuk Fakültesi ile ilgili bilgileri ise toplantıda Fakülte Dekanı Prof. Dr. M. Akif Aydın paylaştı. Dekan Aydın; Prof. Dr. Yücel Sayman, Prof. Dr. Nevzat Koç ve Yard. Doç. Dr. Levent Korkut gibi Türkiye hukuk alanının öncü isimlerinden oluşan güçlü bir akademik kadroyla hukuk eğitimi alanındaki iddialarını ortaya koydu.

Hukuk Fakültesi’ne bu yıl 80 öğrenci kabul edeceklerini belirten Aydın, fakültenin ticari değil butik ve yoğun bir eğitim anlayışıyla kurulduğunu belirtti.  Birebir eğitime ve aktif iletişime önem verdiklerini belirten Prof. Dr. M. Akif Aydın, ayrıca öğrencilerin yararlanabileceği yurt dışı değişim programları ve fakültedeki ücretsiz eğitim saatleriyle yabancı dillerini de geliştirmelerine verdikleri önemi vurguladı. Aydın “Günümüzde artık kişiler arası ve devletler arası ilişkilerin daha önem kazanmaya başladığını gördüğümüz için fakültemizde ulusal hukuk kavramını aşıp uluslar arası bir hukuk eğitimi de tasarladık. Bunun için isteyen öğrencilerimize özel mesleki ingilizce eğitim takviyesinde bulunacağız” diye konuştu.

Prof. Dr. M. Akif Aydın ayrıca fakültenin hukuk eğitimi alanında Medipol Üniversitesi’nin özgün bir çalışması olan Hukuk Laboratuvarı uygulamasını anlattı. Vatandaşların hukuki sorunlarının çözülmesi amacıyla başvurabilecekleri Hukuk Laboratuvarı’nda akademisyenler sorunları öğrencilerle birlikte masaya yatıracak ve çözüm yolları arayacak. Aydın, Hukuk Laboratuvarı’yla hem hukuk alanında objektif bir platform yaratacaklarına hem de öğrencilerin profesyonel iş hayatına önemli katkılar sağlayacaklarına inandıklarını belirtti.

Toplantıda ayrıca Hukuk Fakültesi öğretim üyeleri Prof. Dr. Yücel Sayman, Prof. Dr. Nevzat Koç ve Yard. Doç. Dr. Levent Korkut da eğitime katacakları yeniliklere değindi ve gündemde hukuk alanındaki tartışmalar hakkındaki görüşlerini paylaştı. Öğretim üyeleri, Türkiye’deki hukuk fakültelerinde eğitim gören öğrencilerin, sayılarındaki artıştan dolayı öğretim görevlileriyle interaktif ilişki kuramadığına değinen öğretim görevlileri, Medipol Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nin 8’i burslu olmak üzere toplam 80 öğrenci kontenjanıyla öğrenciyle birebir iletişim kuran bir fakülte olarak eğitim hayatına başlayacaklarını belirttiler. Öğretim üyeleri, Hukuk herkese lazım sloganıyla nitelikli ve kaliteli hukuk eğitimi için gençlik ve heyecanın olmazsa olmaz birer unsur olarak ön plana çıktığını ifade ettiler.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları