25 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Medianovada TEDxRESET Konferansı
06 Şubat 2012 Pazartesi 22:47

Medianova'da TEDxRESET Konferansı

Sonsuz olasılıklar için zihinleri yeniden formatlamak sloganıyla, 2 Şubat 2012 tarihinde düzenlenen TEDxRESET Konferansı’nın internet canlı yayını Medianova tarafından gerçekleştirildi.

Küresel çapta streaming ve bulut bilişim hizmetleri veren Medianova, internet üzerinden gerçekleştirdiği canlı yayınlara bir yenisini daha ekledi. Bu yıl üçüncüsü düzenlenen TEDxRESET konferansının Medianova tarafından gerçekleştirilen canlı yayını, internette 63 bin kişi tarafından izlendi.

Sonsuz olasılıklar için zihinleri yeniden formatlamak sloganıyla, 2 Şubat 2012 tarihinde Boğaziçi Üniversitesi’nde düzenlenen TEDxRESET Konferansı gün boyunca devam etti. Medianova, teknoloji, eğlence ve tasarım dünyasından isimlerin 18’er dakikalık sunumlarıyla konuşmacı olarak katıldıkları etkinliğin tamamını www.tedxreset.com adresinden ve TEDxRESET Facebook sayfasından canlı olarak yayınladı.

Twitter’da günün konusu oldu
Medianova’nın yüksek yayın kalitesiyle iletilen yayın, anlık olarak 7 binden fazla internet kullanıcısı tarafından izlenirken, toplamda ise 63 bin kişi tarafından takip edildi. Katılımın 500 izleyici ile sınırlandırıldığı etkinlik, Medianova’nın canlı yayını sayesinde Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanından on binlerce kişiye ulaştırılmış oldu.

TEDxRESET 2012’nin internet üzerinden canlı olarak yayınlanması, etkinliğin sosyal medyada en çok konuşulan konulardan biri olmasına da yardımcı oldu. Gün boyunca TEDxRESET 2012 ile ilgili olarak sosyal medyada yaklaşık 4 bin 500 paylaşım yapıldı. Paylaşımlar en çok %97 ile Twitter’da gerçekleşirken, tweet’ler sayesinde toplamda 2 milyondan fazla kişiye ulaşıldı. #tedxreset hashtag’i ile temsil edilen etkinlik ile konuşmacıların isimleri, Twitter’da en çok konuşulan 10 konudan 7’sini oluşturdu.

İnternet üzerinden canlı yayın nasıl gerçekleştiriliyor?
Medianova video ve audio streaming, Live TV encoding, internet streaming ve bulut bilişim alanında benzersiz ve geniş bir çözüm yelpazesine sahip bulunuyor. Küresel çapta hizmet sunan Medianova, ülkemizde bu alandaki en büyük altyapı sağlayıcılar arasında yer alıyor. Medianova’nın kendine ait dağınık yapıdaki sunucuları üzerinden sağlanan canlı yayın, kullanıcıların bilgisayarlarına herhangi bir program ya da oynatıcı arayüzü indirmelerine gerek bırakmayacak şekilde yapılandırılıyor. İnternet kullanıcıları Medianova canlı yayınına bağlanarak, web tarayıcıları üzerinden yayını izleyebiliyorlar. Canlı yayın streaming yöntemiyle akan görüntüler olarak verildiği için bilgisayarlara herhangi bir görüntü depolanmıyor ve yapılan yayın tüm kullanıcılar tarafından sorunsuz bir şekilde izlenebiliyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları