23 Haziran 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MEBten Müfettiş Yardımcısı Sınavı
05 Eylül 2008 Cuma 10:36

MEB'ten Müfettiş Yardımcısı Sınavı

Milli Eğitim Bakanlığı, 20 müfettiş yardımcısı alacağını açıkladı. .

Milli Eğitim Bakanlığı müfettiş yardımcısı alacağını açıkladı. Müfettiş Yardımcılığı Giriş Sınavı"na Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, İsletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinden veya bunlara denkliği kabul edilen yurtiçi ve yurtdışı yükseköğretim kurumlarından mezun olanlar katılabilecek. Müfettiş yardımcısı adaylarının başarılı sayılabilmesi için yazılı sınavdan yabancı dil dışındaki her konu grubundan 60"ın üzerinde, bu puanların ortalamasında ise 70"in üzerinde puanı olması gerekiyor.
Sınava katılmak isteyen adayların 2007 ve 2008 yıllarında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı"ndan KPSSP65 puan türünden en az 75 almış olması gerekiyor. Ayrıca adayların giriş sınavına birden fazla katılmamış olması gerekiyor.

20 Müfettiş Yardımcısı Alınacak
Sınav başvuruları, başvuru formu bilgi girişini İl Milli Eğitim Müdürlükleri aracılığı ile Internet üzerinden yaptıktan sonra Sınav Başvuru Formu ile 26 Eylül-6 Ekim 2008 tarihleri arasında Milli Eğitim Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı"na şahsen, APS"yle ya da özel hızlı posta servisi aracılığı ile yapılacak. Bakanlık, 7. derecede 20 adet müfettiş yardımcısı alacak. 26 Ekim 2008 tarihinde yapılacak olan sınavın sonuçları Bakanlık Internet sayfasında ilan edilecektir. Yazılı sınavda başarılı olan ve başarı sıralamasında 40 kişi arasına giren adaylara sözlü sınav yeri, günü ve saati yazılı olarak duyurulacak.(ANKA)


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları