22 Ocak 2021 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MCTden Haute Couture 2008
19 Şubat 2008 Salı 17:33

MCT'den Haute Couture 2008

Haute Couture 2008'de, Değişimi Yaratanlar teması ile insan kaynaklarının klasik yöntemlerinin dışında proje, gelişim çözümleri ve en yeni uygulamalar paylaşılacak.

Kuruluşlara stratejik öncelikleri doğrultusunda eğitim ve gelişim çözümleri sunan Management Centre Türkiye (MCT), yeni eğitimlerinin provasını Haute Couture 2008 ile yapacak. Her yıl eğitim içerik ve temasını yenileyerek müşteri istekleri doğrultusunda gelişimini sürdüren Management Centre Türkiye, Değişimi Yaratanlar temasıyla.

5 Mart"ta The Sofa Hotel"de gerçekleştireceği Haute Couture etkinliğinde sektör profesyonelleri ile bir araya gelecek.

Haute Couture 2008"de 45 dakikalık kısa oturumlarla eğitimlerin ön provası yapılırken, farklı kuruluşların temsilcileri ve danışmanlar bilgi paylaşımında bulunup geri bildirim verebilecek.

Ücretsiz oturumlara katılmak ve eğitimlerin "ön provasını" yaşamak isteyenler www.mct.com.tr adresindeki "Haute Couture 2008" kayıt formunu doldurabilirler.

Haute Couture 2008 hakkında ayrıntılı bilgi için;

Fulya Söyler 0212 310 17 85, e-mail : fsoyler@mct.com.tr

İklim Yarat, Liderlik Et, Değer Kat
Günümüzde kazanmanın yolları gittikçe daralıyor. Artık kazanmanın tek yolu değişim ve fark yaratmak! Bu değişimi ise ancak yetenekli ve gönülden bağlı insan kaynağımız yaratabiliyor. Bu durumda insan kaynağı yönetimi ve gelişimi her geçen gün daha stratejik bir konuma taşınıyor. Yetenek sahibi kişiler ve özellikle genç kuşak, bireysel katkılarını gösterebildikleri ve gelişimi destekleyen ortamlarda bulunmayı tercih ediyor. Kurum iklimi; yeteneği çekmek, tutmak ve çalışanların maksimum potansiyelini ortaya çıkarmak için bir ön koşul. Bu iklimin sürekliliğini sağlayacak ve besleyerek geliştirecek bir liderlik ile çalışanlara, müşterilere ve iş sonuçlarına değer katmak ise bunu takip ediyor. İşte, bu uzun yolculuğun detayları oturumlarda paylaşılacak…

İnsan Kaynakları Profesyonellerinin Yeni Rolü: Değişim Elçiliği
Şirketlerin değişim süreçlerinin içinde bulunan danışmanlara bakıldığında üstlendikleri bir rol ortaya çıkıyor: Değişim Elçiliği. Bu rol stratejik bir İK bakış açısına sahip olmayı, kuruma değer katmak için temel fonksiyon ve dinamikleri anlamayı, ihtiyaçlara bir danışman gözüyle değer katan çözümler sunabilmeyi ve çözümleri sunma ve etkileme gücünü artırmayı beraberinde getiriyor. Değişim Elçileri'ni geliştirme süreci ve çözümleri bu oturumda sunulacak.

Hayal Etme ile Başlayan Strateji Yolculuğunuzda Yanınızdayız
Vizyonu müşterilerini mutlu etmek olan bir şirket, çalışanları mutlu olmadan müşterilerini memnun edebilir mi? Kurumun içinde ve dışarıya yansıyan yüzünde yaratması hedeflenen iklim ve stratejileri oluşturmak, öncelikle bunu hayal etmeyi ve planlamayı gerektiriyor. Vizyon, misyon ve değerlerin belirlenmesi, rekabetin ve kurumun analizi ve stratejilerin belirlenmesi, belli bir konuda çözüm ya da yenilik arayışı gibi stratejik planlama toplantılarında ne gibi yenilikçi araç ve yöntemlerle destek olunduğu bu oturumda aktarılacak.

Yenilikçiliği Yaşatmak
Fark yaratmak ve yenilikçilik… Başka seçeneğimiz kaldı mı ki? Peki yenilikçiliği kurumlarımızda nasıl hayata geçireceğiz? Yenilikçiliği ortaya çıkarmak için birçok süreç tanımlanmış durumda, ancak bu süreçler yenilikçiliği yeşertmek ve yaşatmak için yeterli mi? Bu oturumda yenilikçilik iklimi, liderlik vizyonu, becerilerin geliştirilmesi ve bu değişim sürecinin nasıl yönetileceği paylaşılacak.

Gelecek Beş Yılda İnsan Kaynakları Vizyonu
Globalizasyon ve yükselen milliyetçilik, bilgi teknolojilerinin hayatımıza etkisi, işgücü bolluğuna rağmen yetenek azlığı, dünyada üretim ve tüketim alanlarının dengesi, küresel ısınma, yeni nesil, değişen müşteri, değişen çalışan profili, mutluluk ve anlam arayışı... Tüm bunlar insan kaynakları sektörünü ve stratejilerini gelecek beş yılda nasıl etkileyecek? İnsan kaynaklarında neler değişecek? Bunları önceden hayal etmek ve görmek mümkün mü? Bunlara bağlı olarak ne gibi çözümler geliştirmemiz işimizi daha etkin kılacak? Ve biz insan kaynağı uzmanları kendimizi hangi yönde geliştirmeliyiz? Trend ve strateji danışmanımız Fazıl Oral ile küçük bir trendshow, ardından sizinle geleceğimizi tartışacağımız, paylaşımcı ve eğlenceli bir ortamda detaylar paylaşılacak.

Stratejik İletişiminiz Ortak Paylaşıma Dönüşüyor
Stratejik planlarınızı hayata geçirmek ve yürütmek için en önemli unsur bu stratejinin iletişiminin tüm paydaşlarla birlikte kurulması ve sahiplenilmesi. Stratejinizi tıpkı hayal ettiğiniz gibi, en akılcı dille ifade ederek, uygun metotlarla paylaşmanıza destek olmayı amaçlıyoruz. Bu amaçla geliştirdiğimiz yaklaşımımız; şirket stratejilerinizi tüm çalışanlarınıza, iş ortaklarınıza, bayilerinize ve müşterilerinize aktarmanız için ortak bir paylaşımı hedefliyor.

Kopyalanamaz Rekabet Avantajı İçin Gelişim Kültürü
Organizasyondaki her bir bireyin tam sorumlulukla çalıştığı, kendi amacını gerçekleştirirken şirket vizyonuna katkıda bulunduğu bir ortam hayal edin. Kopyalanamaz bir rekabet avantajının ve öğrenen organizasyonun görünen ışıltısını yaratmanın yolu işte bu ortamdan geçiyor.

Ticari Bakış Açısı: Kristal Küresiz Bir Ekonomi Turu Eşliğinde
Değişen dünya ticaret dengeleri ve Türkiye: Devalüasyon ve kriz bekleyenler ile diğerleri, Cumhuriyet tarihinin en yüksek ihracat rakamları ile dünyadaki en yüksek reel faizler. Peki ne olacak? Kısa Türkiye ekonomi turu ardından, yöneticilerimizde ortamın gerektirdiği ticari zekayı ve finansal verilerin kullanımı becerilerini geliştirmek için sunabileceğimiz çözümler bu oturumda aktarılacak.

Yaşamın Her Anında Etki Yaratan Yönetici
Günümüz dünyasında her şey çevrenizde yarattığınız algı ile ilgili. Bu algıyı yönetebilmek ve geliştirmek elinizde. Astlarınız ve üstleriniz üzerindeki etkinizi yönetebilmek, kafanızdaki fikir ve çözümlerinizi etkinizle desteklemek, sunum ya da konuşma gibi iletişim ortamlarında etkileyen bir tarz sergileyebilmek size bağlı. Bu oturumda etki yaratma ve imaj yönetimiyle ilgili çözümler paylaşılacak.

Pozitif Enerji Negatife Karşı
Gayret neden her zaman verimliliğe eşit değil? Yönetilenler nasıl pozitif enerji üretebilirler? Çalışan ihtiyaçlarını anlamamanın bedeli ne? Farklı yönetim tarzları sergilemeye neden gereksinim var? Bu sorulara birlikte cevap aranacak. Bu oturumda özbilinç ve özdenetim, zihinsel namus, kurumsal fayda, yönetsel cesaret, sosyal linç gibi kritik kavramları birlikte tartışılacak. Eylemsiz farkındalığın pişmanlık olduğuna birlikte karar verilecek.

Değişen Müşteri, Değişen Satış
Öyle bir zamanda yaşıyoruz ki, müşteriler anlaşılmaktan, satıcılar ise sadece satış yapmaktan daha fazlasını bekler oldu. Sadakat ve memnuniyeti işin kalbine yerleştirebilmek adına satışçılığı adım adım zanaat haline getirilmesi incelenecek.

Açık İletişim Kültürü: Maskeler Yere, Eller Havaya
Sunduğumuz metodoloji ile ekipler kendi sorunlarını kendileri çözebilecek, dedikodu zincirini kıracak, maksimum potansiyellerini keşfedecekler. Açık iletişim kültüründe bunları vaat ediyoruz! Takım içi ilişkiler zorluk değil keyif verse... Daha çok iş, daha az dedikodu olsa… Takım üyeleri arasında farkındalık artsa ve bu kimseyi korkutmasa... Böylesi bir iklim değişimi arayışında yepyeni bir yaklaşım için hazır mısınız? Detaylar bu oturumda paylaşılacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları