26 Ekim 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MCT Outdoor Eğitim Sezonunu Açtı
25 Nisan 2007 Çarşamba 11:29

MCT Outdoor Eğitim Sezonunu Açtı

Management Centre Türkiye CLS - Customized Learning Solutions (Şirkete Özel Eğitim Çözümleri) Birimi, © Yaşayarak O-U-T-D-O-O-R programları içinde yer alan “Dalgaları Aşmak” eğitimlerine devam ediyor.

İnsanoğlu en çabuk nasıl öğrenebilir? Outdoor eğitimlerde, teorik olarak alınan bilgilerin gerçek yaşama etkilerini en hızlı ve kalıcı bir şekilde yaşayarak öğrenme yöntemleri ile kazandırmak amaçlanır. Management Centre Türkiye de kurumların ihtiyaçlarına göre tasarladığı, yaşayarak öğrenme felsefesiyle ortaya çıkan Outdoor eğitimleri sezonunu açtı. © Yaşayarak O-U-T-D-O-O-R programları içinde yer alan “Dalgaları Aşmak” yelken eğitiminde, temel denizcilik kurallarını ve denizciliğin felsefesini kullanarak, çalışanların karar alma mekanizmalarını çabuklaştırmak, iyi risk analizi yapmalarını sağlamak ve bu analiz ile kendilerine yol alabilecekleri bir programı gerçekleştirmek hedefleniyor.

İş dünyasında ekip ruhu, liderlik vasıflarını bir arada bulundurmak başarının en önemli anahtarı durumunda. Ancak stresli iş ortamları ve zorlu hayat şartlarında panik olmadan deneyim ve ders alabilmek hayli zor. Management Centre Türkiye,
© Yaşayarak O-U-T-D-O-O-R programları içinde yer alan “Dalgaları Aşmak” eğitimiyle gelişim beklenen tüm seviyelerdeki yöneticilere, kurumun ihtiyaç duyduğu davranışları, hızlı ve kalıcı bir şekilde kazandırıyor. Eğitim sonrasında katılımcılara gözlem seyir raporu ile beraber iş hayatı bağdaşması da veriliyor.

Management Centre Türkiye’nin 2005 yılından bu yana Arif Gürdenli’nin eğitmenliğinde verdiği Dalgaları Aşmak programıyla şirketler, kendi ihtiyaçları doğrultusunda özel olarak kurgulanan yelkenli tekne ile yapılan çalışmada gruplara ayrılarak yarışabilecekleri gibi, tek bir tekne üzerinde farklı parkurlar ve süre kısıtları verilerek de çalışabiliyorlar. Tekne üzerinde kalınan süre boyunca tüm katılımcılar aktif olarak çalışarak tekne üzerindeki değişik mevkilerde görev alıyorlar. Programlar bir ila üç gün arasında değişen sürelerle Marmara Denizi ve Adalar, Marmaris, Bodrum ve Göcek güzergahlarında yapılabiliyor. İleri seviye programlar ise İstanbul–Marmara Adası–İstanbul veya İstanbul–Çeşme– Bodrum güzergahlarında ve teknelerde geceleyerek yapılıyor.

Dalgaları Aşmak eğitimini alan şirketlerden Imperial Tobacco İnsan Kaynakları Müdürü Vicdan Merter, yönetim kurulu olarak aldıkları Dalgaları Aşmak eğitimi ile iş ortamını denizcilik felsefesiyle birleştirerek öğrenme sürecini kısalttıklarını, birlikte problem çözmenin ve başarmanın zevkini ve öğrenilenleri de hayata geçirebilme fırsatını yakaladıklarını söyleyerek sözlerine şöyle devam ediyor; “Outdoor eğitimler katılımcıları organizasyon içerisindeki rollerinden uzaklaştırabiliyor. Dolayısıyla kişilerin ön yargısız ve gerçek davranışlarını gözlemleme şansınız oluyor. Takım üyeleri birbirlerinin farklı ve daha önce görmedikleri davranışlarını gözlemliyor. Özellikle her aktiviteden sonra yapılan değerlendirme tartışmalarında, problemlere bireysel yaklaşımların irdelenmesi, farklı kişisel tarzların ortaya çıkardığı değişik yaklaşımların iletişimin verimliliğine etkisinin altını çizilebiliyor.”


Management Centre Türkiye Hakkında

Management Centre Türkiye, Türk iş dünyasına en yüksek standartları içeren Yönetim Geliştirme ve Eğitim Hizmetleri sunuyor. Uluslararası bir kuruluş kimliğine sahip olan Management Centre Türkiye, Avrupa’nın en büyük ve kapsamlı Yönetim Geliştirme Merkezi Management Centre Europe’un resmi temsilcisi olarak faaliyet gösteriyor. Management Centre Türkiye’nin uzmanlık alanları “Şirkete Özel Eğitim Danışmanlığı, Organizasyonel Gelişim ve İnsan Kaynakları Yönetim Danışmanlığı” hizmetlerini kapsıyor. Küresel iş dünyasının arkasında değil önünde giden bir iş yaşamını hedefleyen Management Centre Türkiye, geniş hizmet yelpazesiyle Türkiye’nin en güçlü eğitim danışmanlığı kurumlarının başında geliyor. Kurum, hem Türkiye, hem de dünyanın önemli merkezlerinde uluslararası katılımla gerçekleştirilen Şirkete Özel Eğitim ve Danışmanlık Çözümleri ve Yönetici Konferansları sunuyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları