24 Temmuz 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MCT 13. İnsan Kaynakları Zirvesi
12 Şubat 2008 Salı 17:30

MCT 13. İnsan Kaynakları Zirvesi

13. İnsan Kaynakları Zirvesi, Hayat Katan İnsan Kaynakları teması ile 16 - 17 Nisan 2008 tarihlerinde.

Management Centre Türkiye (MCT) tarafından bu yıl 13. kez düzenlenecek İnsan Kaynakları Zirvesi, belirlenen teması ve içeriği ile çalışanları hayattan uzaklaştırmak yerine hayatın içinde yaşatabilen kurumların oluşmasında aktif rol oynamayı benimseyen İnsan Kaynakları yöneticilerine destek olmayı hedefliyor.

Management Centre Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Alper Utku, “30’dan fazla insan kaynakları yöneticisi ile yapılan atölye çalışmalarından ilginç sonuçlar çıktı.Yaşam dolu organizasyonel iklim, aidiyet, merak, yenilikçilik, gelişim, yaratıcılık, öğrenme, hayat katan liderlik, değer yaratmak, başarı, şevk, kadirşinas şirketler, farklılıkların yaşatılması ve canlılık katan kurumsal değerler; kurumlarda kalıcı başarının ve yüksek performansın da teminatı”diyor ve ekliyor: “Eğer sizler de çalışanları hayattan uzaklaştırmak yerine hayatın içinde yaşatabilecek kurumları önemsiyor ve insan kaynakları yöneticileri olarak bu kurumların oluşmasında aktif rol oynamayı tercih ediyorsanız, sizleri son yılların en canlı zirvesi olan 2008 İK Zirvesi’ne bekliyoruz.”

Zirvenin başkanı, yenilikçilik konusunda dünyanın sayılı danışmanlarından yazar ve yönetici koçu olan Peter Fisk, uluslararası birçok değerli konuşmacının yanı sıra, Time- En Etkili100, 2007 listesinde 1.sırada olan ve ‘The Thinkers 50’ 2007 listesinde yer alan Dave Ulrich’i ve ‘The Thinkers 50’nin son 3 listesinde yer alan ve 2007 listesindeki 3 kadın düşünürden biri olan Lynda Gratton’u de katılımcılarla buluşturacak.

Dünyanın bir numaralı yönetim eğitmeni olan Dave Ulrich, şirketlerin, insan kaynaklarını ön plana çıkararak hız, öğrenme, işbirliği, beceri ve liderlik gibi yetenekleri nasıl yaratabilecekleri üzerine 100'den fazla makale, 12 adet kitap yazmıştır. Zirvede, JTI’ın resmi oturum sponsorluğunda, Dave Ulrich, insan kaynakları profesyonelleri ve genel müdürlere, yetenek emellerini eyleme döndürmek konusunda yardımcı olabilecek çok yalın bir formül önerecek: Yetenek = Beceri+Bağlılık+Katkıda bulunma.

İnsan kaynakları zirvesinin bir diğer önemli konuşmacısı ise, dünya çapında bir otorite, HR Most Influentıal People Top 100, UK listesinde 2.sırada olan Prof. Lynda Gratton. 13. İnsan Kaynakları Zirvesi’nde, Prof. Lynda Gratton “Sıcak noktalarınızı keşfedin ve uçmaya hazırlanın” diyecek. Bu noktalar, birlikte çalışmanın gücüyle, müthiş bir enerjinin ortaya çıktığı, yenilikçilik, üretkenlik ve heyecanın yaratıldığı yer ve zamanlar. Sıcak Noktaları besleyebilirseniz, zorlayıcı problemlerin çözümüne ulaşmak için daha donanımlı olabilir, daha iyi ürünler geliştirebilir ve daha yüksek kalitede hizmet sunabilirsiniz. Prof. Lynda Gratton, "Hot Spots-Sıcak Noktalar"ın, ne zaman ve neden ortaya çıktıklarını, belirli grupların bu noktaların ortaya çıkışlarında nasıl destekleyici olduklarını ve liderlerin sıcak noktaların oluşumunda ve gelişiminde oynadığı rolü katılımcılar ile paylaşacak.

13. İnsan Kaynakları Zirvesi konuşmacıları arasında; INSEAD Örgütsel Davranış Bölümü’nde konuk Profesör Fernando Bartolome, Booz Allen Hamilton Liderlik Danışmanı Nikos Mourkogiannis, Stanton Marris Kurucu Ortağı Virginia Meritt, Mondi Kurumsal İnsan Kaynakları Grup Başkanı Mary Alexander, Ahsgride Consultancy Yönetici ve Yetenek Yönetimi Uygulamaları Başkanı Marcus Powell, London Bussiness School Organizasyonel Davranış Bölümü Profesörü Babis Mainemelis , Management Centre Türkiye Kurumsal Strateji Danışmanı Serdar Lale, YSC Releasing the Power of People Kurucu ve CEO’su ve TOP 10 HR,2007 listesinde 9. sırada yer alan Gurnek Bains, YKB İnsan Kaynaklarından Sorumlu Yönetim Başkanı Cihangir Kavuncu, Unilever Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı İzzet Karaca, Unilever Türkiye İnsan Kaynaklarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Cem Tarık Yüksel ve The RitzCarlton İstanbul İnsan Kaynakları Direktörü Neşe Tanyolaç bulunuyor.

Zirve hakkında ayrıntılı bilgi için. www.eventus.com.tr
Katılım için. Bahar Türkay, 0 (212) 310 17 32 bturkay@eventus.com.tr

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları