28 Eylül 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MBA Forum Kriz Sonrasını Tartışacak
29 Mart 2011 Salı 13:55

MBA Forum Kriz Sonrasını Tartışacak

Beşinci yılına giren MBA Forum'da, kriz sonrası Türkiye tartışılacak.

Bu yıl İstanbul"da ilk defa düzenlenecek Forum, 1-3 Nisan tarihleri arasında Crowne Plaza İstanbul-Asia"da gerçekleşecek. Kriz Sonrası Türkiye başlığını taşıyan MBA Forum kapsamında düzenlenecek oturumlarda, sektörünün önde gelen kuruluşlarının CEO"ları ve üst düzey yöneticileri panelist olacaklar.

Bilkent Üniversitesi ve Sabancı Üniversitesi MBA Kulüpleri"nin, sektörlerinde lider kuruluşların üst düzey yöneticilerini öğrencilerle bir araya getirmek amacıyla beş yıldır düzenlediği MBA Forum"da bu yıl ilk defa İstanbul"da gerçekleşecek. 1-3 Nisan 2011 tarihleri arasında, Crowne Plaza İstanbul - Asia"da gerçekleşecek MBA Forum"da Kriz Sonrası Türkiye incelenecek.

MBA Forum"un açış konuşmaları Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erdal Erel, Sabancı Üniversitesi Yönetim Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr Nakiye Boyacıgiller ve organizasyon komitesi başkanları tarafından yapılacak.

Açılış konuşmalarının ardından, Doğan Gazetecilik İcra Kurulu Başkanı Servet Topaloğlu"nun konuşmacı olacağı Servet Topaloğlu ile İş Dünyasında Başarılı Devirler başlıklı oturum gerçekleşecek. Ardından gerçekleşecek, Türkiye"nin Parlayan Yıldızları başlıklı oturumda; Daruma Corporate Finance Genel Müdür Yardımcısı Can Atacık, Türk Telekom Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Candan Toros ve AT Kearney Stuttgart Ofisi"nden Steffen Gaenzle konuşmacı olarak katılacaklar.

Forum"un ikinci gününün ilk oturumu Girişimcilik ve Risk Yönetimi başlığını taşıyor. Oturumda, Grameen Bank Türkiye Direktörü Aziz Akgül, Yemeksepeti Kurucu Ortağı Melih Ödemiş, 212 VC Kurucu Ortağı Ali Karabey ve Rafinera Şirket Ortağı ve CEO"su Didem Tulgan, konuşmacı olacaklar. Sürdürülebilir Rekabet ve Yenilikçilik başlıklı ikinci oturumda, T.A.V Genel Müdürü Sani Şener, Arzum Genel Müdürü Murat Kolbaşı ve Unicredit Genel Müdürü Kaan Başaran konuşmacı olacaklar.

MBA Forum"un son gününde İş Dünyasının Gözüyle MBA"lar oturumu düzenlenecek. Oturuma, Deloitte İnsan Kaynakları Direktörü Çağatay Güney ve Eczacıbaşı İnsan Kaynakları Direktörü Utku İlik konuşmacı olarak katılacaklar.

MBA Forum 2011; Türk Telekom, Tepe Akfen T.A.V. Havalimanları, Arzum ve Brisa"nın sponsorluğunda gerçekleşecek. Türkiye"nin önde gelen başarılı yöneticilerinin iş dünyasındaki deneyimlerini gençlerle paylaştığı 3 gün süresince 250 MBA öğrencisi sadece oturumlara katılmakla kalmayıp, oturum aralarında konuşmacılarla tanışarak görüş alışverişinde de bulunacaklar. Toplantı bu yönüyle de Türkiye"nin dört bir yanından gelmiş MBA öğrencilerinin kendilerini geliştirmeleri için bulunmaz bir fırsat niteliği taşıyor.

Program:
01 Nisan 2011
13:00 - 13:45 Açılış Konuşmaları
Erdal Erel - Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesi Dekanı
Nakiye Boyacıgiller - Sabancı Üniversitesi YBF Dekanı
Organizasyon Komitesi Başkanları
13:45 - 14:00 Ara
14:00 - 14:50 Servet Topaloğlu ile İş Dünyasında Başarılı Devirler
14:50 - 15:00 Ara
15:00 - 17:00 Türkiye"nin Parlayan Yıldızları
AT Kearney
Mehmet Candan Toros - Türk Telekom Uluslararası ve Toptan Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı
Can Atacık - Daruma Corporate Finance Enerji Finansman Genel Müdür Yardımcısı
2 Nisan Cumartesi
10:30 - 13:00 Girişimcilik ve Risk Yönetimi
Aziz Akgül - Grameen Bank Türkiye Direktörü
Melih Ödemiş - YemekSepeti Kurucu Ortağı
Ali Karabey - 212 Venture Capital Kurucu Ortağı
Aslı Kurul - Endeavor Girişimci Seçim ve Hizmetler Müdürü
Didem Tulgan - Rafinera Kurucu Ortağı & CEO
13:00 - 14:00 Öğle Yemeği
14:00 - 16:30 Sürdürülebilir Yenilikçilik ve Rekabet
Sani Şener - T.A.V. Genel Müdürü
Murat Kolbaşı - Arzum Genel Müdürü
Kaan Başaran - UniCredit Genel Müdürü
3 Nisan Pazar
10:30 - 12:00 MBA Eğitimine İş Dünyası ve Akademi Dünyasından Bakış Çağatay Güney - Deloitte İnsan Kaynakları Direktörü
Utku İlik - Eczacıbaşı IK Direktörü

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları