27 Ekim 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MBA Değişim Programı ile Küresel Kariyer
17 Temmuz 2007 Salı 17:14

MBA Değişim Programı ile Küresel Kariyer

Koç Üniversitesi MBA programı, uyguladığı değişim programlarıyla öğrencilerine küresel boyutta bir kariyerin kapılarını açıyor.

Küreselleşen dünyada dünyanın farklı ülkelerindeki iş yaşamını tanıyor olmak kadar, küresel çaptaki yenilik ve gelişmelere yakın olmak da büyük önem taşıyor. Özellikle iş dünyasında yöneticiliği hedefleyenler için uluslararası alanda elde edilen deneyim ve bilgi, kariyerde başarı ve hızlı bir yükselmeyi de beraberinde getiriyor. 21. yüzyılın iş dünyası liderlerinin gelişimine katkıda bulunmayı hedefleyen Koç Üniversitesi MBA eğitimleri, dünyanın en saygın üniversiteleriyle oluşturduğu öğrenci değişim programları aracılığıyla bu anlamda benzersiz fırsatlar sunuyor. Koç MBA’in sunduğu değişim programlarından yararlanan MBA öğrencileri hem vizyonlarını genişletebiliyor, hem de uluslararası bir kariyere sahip olma fırsatını elde ediyorlar.

1999 yılında London Business School ve Bocconi School of Management işbirliğiyle başlatılan değişim programlarından yararlanan öğrencilerin oranı, bazı sınıflarda %30’a kadar çıkabiliyor. Koç Üniversitesi MBA programı dahilinde uygulanan değişim programları çerçevesinde bugüne dek 60’a yakın öğrenci yurtdışına giderek, dünyanın seçkin bir üniversitesinde bir dönem MBA eğitim alma olanağına kavuşmuş bulunuyor. City University of Hong Kong ile yapılan anlaşma çerçevesinde, önümüzdeki yıldan itibaren bu üniversite de değişim programına dahil oluyor.

Koç MBA öğrencileri, uygulanmakta olan değişim programları çerçevesinde Koç Üniversitesi ile anlaşması bulunan dünya çapındaki seçkin üniversitelerde bir dönem boyunca eğitim alabiliyorlar. Bu sayede dünyanın en saygın üniversitelerine giderek, farklı ülkelerden gelen diğer öğrencilerle birlikte hem uluslararası deneyim sahibi oluyor, hem de mesleki anlamda küresel bir bakış açısı oluşturma olanağına kavuşuyorlar. Öte yandan karşılıklı uygulanan değişim programı çerçevesinde yurtdışından gelen öğrenciler de Koç Üniversitesi’nde bir dönem MBA eğitimi alıyorlar. Bu öğrencilerin geldikleri ülkeler ise Almanya’dan Çin’e kadar farklılık gösteriyor.

Değişim programlarının öğrencilerin kişisel ve mesleki gelişimlerine büyük katkı yaptığının altını çizen Koç Üniversitesi İşletme Enstitüsü ve Yönetici Geliştirme Programları Direktörü Prof. Dr. Noyan Arsan şunları söylüyor: “Değişim programları aracılığıyla hem öğrencilerimizi yurtdışında eğitim almaya gönderiyoruz, hem de yurtdışından gelen öğrencileri ağırlıyoruz. Bu nedenle uluslararası deneyim boyutundan bakıldığında, iki taraflı ve son derece yapıcı bir etki söz konusu diyebiliriz. Bu sayede öğrencilerimiz beceri ve yeterliliklerini çok daha üst seviyelere taşıma fırsatı buluyorlar. Aynı zamanda da liderlik ve yöneticilik yeteneklerini geliştiriyor, uluslararası iş dünyası hakkında geniş bilgi sahibi olabiliyorlar. Öte yandan programların en önemli amaçlarından biri de, öğrencilerimize küresel çapta bir kariyere hazırlanma fırsatı sunmak. Çalışmalarımızı bu doğrultuda sürdürüyor ve değişim programı gerçekleştirdiğimiz anlaşmalı üniversite sayısını her geçen yıl artırıyoruz.”

Koç Üniversitesi MBA programı, yurtdışındaki pek çok saygın üniversiteyle değişim programı uyguluyor. Bunlar arasında şu üniversiteler sayılabilir:

• ABD: University of Washington, University of Texas at Austin- McCombs School of Business, University of North Carolina at Chapel Hill- Kenan-Flagler Business School
• Avrupa: European Business School, Helsinki School of Economics, Leipzig Graduate School of Management, Bocconi School of Management, Instituto de Empresa Business School, Aarhus School of Business, WHU-Otto Beisheim School of Management
• Asya: International University of Japan, Indian Institute of Management Ahmedabad


Koç Üniversitesi Hakkında

Koç Üniversitesi 1993 yılında kuruldu. 2000 yılında halen eğitim vermekte bulunduğu Rumelifeneri Kampüsü'ne taşınan Koç Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Fen ve İnsani Bilimler Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Hukuk Fakültesi ve Sağlık Yüksek Okulu olmak üzere dört fakülte, bir yüksekokul ve üç enstitüden oluşuyor. Koç Üniversitesi'nde yüksek lisans programları da dahil olmak üzere 3.500’ün üzerinde öğrenci eğitim alıyor.


Koç Üniversitesi MBA ve EMBA programları Hakkında

Dünyanın en saygın üniversiteleriyle eşdeğer eğitim veren Koç Üniversitesi’nin MBA (Master of Business Administration) programı 1993 yılında hayata geçirilmiş, 1994 yılında programa Executive MBA (EMBA) eğitimi de dahil edilmiştir. 2004 yılında Frankfurter Allgemeine tarafından Avrupa’nın en iyi yirmi EMBA programı arasında gösterilmiş olan Koç Üniversitesi Executive MBA programı, Business Week tarafından ise ABD dışındaki en iyi EMBA eğitimleri listesine Türkiye’den girmeyi başaran tek program olmuştur. EMBA programına iş dünyasında minimum 5 yıl deneyim sahibi profesyoneller katılabilmektedir. Koç Üniversitesi MBA ve EMBA programları iş yönetimi alanında kapsamlı ve dünya standartlarında eğitim sunmak hedefiyle hazırlanmıştır. Her iki program da Kuzey Amerika ve Avrupa’nın bellibaşlı üniversitelerinde sunulan eğitimlerin ülkemiz ortamına uyarlanmasıyla oluşturulmuş olup, küresel ve yerel gelişmeler doğrultusunda güncellenen bir yapıya sahiptir. Dünya çapında eğitmenlerin yer aldığı programların temel hedefi, 21. yüzyılın iş dünyası liderlerinin gelişimine katkıda bulunmaktır.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları