18 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mavi 1 Eğitimi ile Yelkenler Fora
08 Ocak 2008 Salı 11:17

Mavi 1 Eğitimi ile Yelkenler Fora

İstanbul Sailing Academy yaz kış demeden eğitim programlarını sürdürüyor. Yelken sporuna ilgi duyan amatörlere yönelik Mavi 1 Temel Yelkencilik Eğitimi’ni kış sezonunda da veriyor.

SEAS Group’a bağlı olarak 2003 yılından bu yana Kalamış Marina’daki tekneleriyle yüzlerce kişiye yelken eğitimi veren İstanbul Sailing Academy (ISAC - İstanbul Yelken Akademisi), eğitim programlarına dur durak bilmeden devam ediyor. ISAC, hazırladığı Mavi 1 eğitim paketiyle, amatör yelken tutkunlarını denizle buluşturuyor.

15 Ocak’ta başlayıp, Şubat sonuna kadar devam edecek olan Mavi 1 Temel Yelkencilik Eğitimi, 10 saat pratik, 1 saat teorik ve 1 saat seviye ölçümü olmak üzere toplam 12 saat sürüyor. Yelkencilik sporuna giriş niteliğindeki bu eğitim, katılımcılara tekneyi kullanma ve tüm seyirlerde istenilen rotada seyretme becerisi kazandırmayı amaçlıyor. Eğitim; yelken basma/indirme, tekne donanımları, düz seyir, manevralar, kerteriz alma, marina kuralları, güvenlik, orsalama, düğümler ve karadan ayrılma gibi temel konuları içeriyor. Katılımcılar ayrıca, güçlü ve zayıf alanlarının tanımlandığı ve bu alanları geliştirmeye yönelik önerileri içeren uygulamalı bir ölçüm testine de tabi tutuluyor.

Mavi 1 Temel Yelkencilik Eğitimi, 4 kişiden oluşan gruplara veriliyor. ISAC eğitmeni gözetiminde gerçekleştirilen kursa katılımcılar, bireysel olarak ya da kendi ekiplerini kurarak katılabiliyor.

Kurs sonunda katılımcılar, yelkenli bir tekne ile eğitmen gözetiminde olmaksızın, orta rüzgarda ve yakın sularda gündüz seyri yapabilme becerisine sahip oluyor. Dileyenler, yelkencilik tekniklerini geliştirmeye yönelik hazırlanan Mil Kazanma Programı veya Mavi 2 İleri Yelkencilik Kursu ile eğitimlerine devam edebiliyor.

İstanbul Sailing Academy’nin eğitimleri hakkında ayrıntılı bilgi, www.istsailing.com adresinden ya da (0216) 449 95 60 numaralı telefondan alınabiliyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları