22 Haziran 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MasterCard ve Intelden İşbirliği
22 Kasım 2011 Salı 14:41

MasterCard ve Intel'den İşbirliği

Ödeme sistemleri sektörünün lideri MasterCard ve silikon tabanlı teknolojilerde dünya lideri Intel güçlerini birleştiriyor.

MasterCard ve Intel işbirliği, online alışverişleri tüketiciler ve online mağaza sahipleri açısından daha güvenli ve pratik hale getiriyor. MasterCard kart sahipleri bundan sonra, hız ve stili birleştirmesiyle yeni nesil dizüstü olarak konumlandırılan Ultrabook™ ve gelecek nesil Intel tabanlı bilgisayarlar üzerinden daha güvenli ve pratik ödeme yapma imkanı elde ediyor. MasterCard PayPass ile, Intel Kimlik Koruma özelliği destekli Ultrabook’lara tek dokunuşla online alışveriş ödemesi gerçekleştirilebiliyor.

MasterCard PayPass’le Ultrabook’lara Dokun ve Öde

İşbirliği kapsamında, tüketiciler MasterCard PayPass kartlarını ve ödeme cihazlarını Intel Kimlik Koruma özelliği destekli Ultrabook cihazına dokundurarak ödeme yapabilecekler. Ayrıca, işbirliği sayesinde, MasterCard’ın temassız ödeme teknolojisi PayPass ve Intel’in kötü amaçlı kullanımlara karşı online koruma sağlayan iki katmanlı kimlik doğrulama ve donanım tabanlı görüntüleme korumasını içeren Intel Kimlik Koruma özelliği (IPT) gibi yeni geliştirilen çeşitli ödeme teknolojileri, online alışveriş yapanlara daha etkin olarak sunuluyor.

Online Ödeme Çift Haneli Rakamlarla Büyüyor

Forrester Research’ün yaptığı araştırmaya göre, online alışveriş tutarı geçtiğimiz yıl sadece Amerika Birleşik Devletleri’nde 176.2 milyar dolara yükseldi. Aynı araştırma, önümüzdeki beş yıl boyunca bu rakamın çift basamaklı artışlarla devam edeceğini gösteriyor. Bu artış oranları MasterCard ve Intel’in işbirliğinin önemini bir kez daha gözler önüne seriyor.

MasterCard Worlwide İnovasyon Başkanı Ed McLaughlin işbirliği ile ilgili “MasterCard sürekli olarak tüketiciler ve işyerleri için alışveriş ve ödeme deneyimini geliştiriyor ve bu konuda işbirlikleri yapıyor. Intel ile girdiğimiz işbirliği, tüketicilere daha güvenli ve daha hızlı bir ödeme sistemi sağlayacak” dedi.

Intel PC Müşteri Hizmetleri Genel Müdürü George Thangadurai ise, “Amacımız, Ultrabook ve gelecek nesil Intel tabanlı PC kullanıcıları için, kötü amaçlı yazılımlardan ve sanal korsanlardan uzak bir e-ticaret konforu yaratmak. Online alışveriş Intel için en önemli alanlardan biri. MasterCard ile girdiğimiz bu ortaklık sayesinde, tüketiciler için daha yenilikçi, daha kişiselleşmiş ve daha güvenli bir e-ticaret deneyimi sağlamayı hedefliyoruz” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları