26 Temmuz 2021 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Marmara Üniversitesi Kampüs Kart Projesi
10 Nisan 2012 Salı 15:02

Marmara Üniversitesi Kampüs Kart Projesi

Denizbank, Marmara Üniversitesi ve Multinet işbirliği ile Marmara Üniversitesi Kampüs Kart projesi hayata geçti.

Yenilikçi ürün ve hizmetleriyle farklılaşan DenizBank, teknolojiyi yakından takip eden ve kalitesini her geçen gün artıran Marmara Üniversitesi ve Multinet işbirliğine giderek bankacılık sektöründe bir “ilk”e daha imza attı. Üç kurumun işbirliği ile hayata geçen Marmara Üniversitesi Kampüs Kart projesinin tanıtım toplantısı 3 Nisan 2012, Salı günü Marmara Üniversitesi Sultanahmet Kampüsü’nde yapıldı. Tanıtım toplantısına, Marmara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Zafer Gül, DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş, Multinet İcra Kurulu Başkanı Uğur Yıldırım ve DenizBank Perakende Bankacılık Grubu Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Ertürk katıldı.

Yeni ürün ile DenizBank, kampüs içindeki öğrencileri bankacılık çözümleriyle tanıştırmayı ve gençlerin bankacılık ihtiyaçlarındaki ilk tercihi olmayı hedefliyor. Marmara Üniversitesi Kampüs Kart, banka kartı özelliğinin yanı sıra üniversiteye giriş çıkışlarda, yemekhane harcamalarında ve Multinet kartı olarak cafe ve restoranlarda kullanılabiliyor ve içinde 4 ayrı fonksiyon barındırıyor. Proje kapsamında 67.000 öğrenci ve 5.000 akademik ve idari personel kart sahibi olacak.

Her şey için tek kart yeter
Marmara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Zafer Gül, tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, “Marmara Üniversitesi olarak 21. yüzyılda kalite ve teknolojiyi birleştirme çabalarımız hızla devam etmektedir. Üniversitemizde kullanılan kimlikler Kampüs Kart’la yenilendi ve tek kartla birçok işlem yapabilme özelliği kazandı. Personel kimliğini teknolojik yenilikleri içerisinde barındıracak şekilde çok amaçlı hizmet sunumlarına açan Kampüs Kart üniversitemizin teknoloji alanında yapmış olduğu çalışmaların ve yatırımların içerisinde önemli bir yer tutuyor” dedi.

Facebook Bankacılığı kullanılarak kartlara para yüklenebiliyor
DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş, yaptığı konuşmada, “DenizBank olarak gençlerimize verdiğimiz önem ve değer çerçevesinde Marmara Üniversitesi ve Multinet’le işbirliği içinde yeni bir hizmet daha başlattık. Kampüs Kart ile Marmara Üniversitesi öğrencileri birçok ihtiyacını tek bir kart üzerinden karşılayabilecek. Üstelik kart ücreti bulunmuyor, kart nedeni ile açılacak hesaplardan hesap işletim ücreti alınmıyor, öğrenci hesaplarına yapılan EFT ve havaleler için aileler masraf ödemiyor. Kartın tüm özelliklerine ilave olarak DenizBank’ın Türkiye'de ve Dünya'da bir ‘ilk’ olan Facebook Bankacılığı’nı kullanarak öğrenciler kartlarına para yükleyebilecekler. Öğrencilerimizin eğitim hayatını her açıdan kolaylaştıran bu kartın başka uygulamalar için de örnek olacağına inanıyorum. Projeyi başka eğitim kurumlarıyla da genişletmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

Kampüs Kart’lar Multinet özelliğine de sahip
Multinet İcra Kurulu Başkanı Uğur Yıldırım ise şunları söyledi: “Multinet Okulnet projesi kapsamında hizmet verdiğimiz kolej ve üniversitelerin arasına Marmara Üniversitesi gibi değerli bir kurumu katmış olmaktan mutluyuz. Multinet’in 500.000 kurumsal kart kullanıcısı ile birlikte 12-25 yaş arası 150.000 Okulnet kart kullanıcısı var. Ayrıca, geleceğin sahibi olan gençlerimizin, ürün ve hizmetlerimizi kullanarak bize yol göstermeleri, ürünlerimizi şekillendirmelerinin gelecek yıllarda da güçlü olmamızı sağlayacak en önemli motivasyonumuz olduğunu düşünüyoruz. Marmara Üniversitesi Kampüs Kart’la bir ilki daha gerçekleştirerek, 4 ayrı fonksiyonu üzerinde taşıyan bir kimlik kartı projesinde bulunmak bu yüzden bizler için önemliydi.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları