26 Ekim 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Marka İzleme Kuruluşu Markiz
13 Haziran 2007 Çarşamba 14:12

Marka İzleme Kuruluşu Markiz

Türkiye’nin ilk ve tek marka izleme kuruluşu Markiz faaliyetlerine başladı. Markiz müşterilerine, tescil için başvurusu yapılan yeni markaların incelenmesi, yorumlu rapor hazırlanması ve bilgisayar destekli anında tespit gibi hizmetler sunuyor.

Firmalara, markalarını taklitlerinden koruyabilmeleri amacıyla hizmet verecek olan Markiz faaliyetlerine başladı. Türkiye’nin ilk ve tek marka takip kuruluşu Markiz, yoğun emek ve tanıtım bedeli ile yaratılan markaların taklitlerinin önlenmesini, böylelikle orijinal markanın değerinin korunmasını amaçlıyor.

Avrupa Patent ve Marka Vekili Orhan Eriman tarafından kurulan Markiz, hizmet verdiği kuruluşlar için tescil için başvurusu yapılan yeni markaları takip edip inceliyor, yorumlu raporlar hazırlıyor ve bilgisayar destekli anında tespit hizmeti veriyor. Benzer markanın belirlenmesi durumunda Markiz müşterilerini haberdar ediyor.

Avrupa Patent ve Marka Vekili Orhan Eriman, amaçlarının , en önemli rekabet araçlarından biri olan markalarının taklitleri nedeniyle zarar görmesini önlemek olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Güçlü markalara sahip olmak sadece firmalar için değil, ülke ekonomisi için de büyük bir önem taşıyor. Markalarımızın dünya çapında rekabet edebilir güce ulaşması, yüksek oranda ne kadar korunabildiğine bağlı. Bu alanda verdiğimiz hizmetlerle ülkemizde önemli bir boşluğu dolduruyoruz. Taklit markaların önlenmesi ile müşterilerimizin rekabet güçlerini korumalarına ve ülke ekonomisinin güçlenmesine katkıda bulunuyoruz. Kuruluşların markalarının korunmasına ayıracakları küçük kaynak, taklitlerin önlenmesi yoluyla büyük kazançlar sağlayabiliyor. Firmaları markalarını, dolayısıyla rekabet güçlerini korumaya çağırıyoruz.”

Markiz, Türk Patent Enstitüsü’nün aylık olarak yayınladığı resmi marka bültenlerinde yer alan markaların benzerlik taramalarını yapıyor. Sistemde markaların sadece yazım benzerleri değil, bilgisayar destekli olarak fonetik yazılımıyla ses benzerleri de tespit ediliyor. Markiz müşterilerine yorumlu rapor ve bilgisayar destekli anında tespit hizmetleri veriyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları