28 Eylül 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mark Pfeiffer’den Türkiye Değerlendirmesi
25 Ekim 2011 Salı 16:49

Mark Pfeiffer’den Türkiye Değerlendirmesi

Teleperformance Group Başkan Yardımcısı Mark Pfeiffer, İstanbul Çağrı Merkezi Konferansı'nın açılış konuşmacısıydı.

Türkiye’deki çağrı merkezi sektörünün uluslararası standartlarda gelişimine katkı sağlayan ve her yıl yüzlerce sektör temsilcisini ağırlayan İstanbul Çağrı Merkezi Konferansı’nın bu yılki ana teması; Çağrı Merkezi Ekonomisi: Geleneksel Maliyet Merkezlerinin Kâr Merkezlerine Dönüştürülmesi idi.

Açılış konuşmasını Teleperformance Group Başkan Yardımcısı Mark Pfeiffer’in yaptığı konferansta 55 bin kişiyi istihdam eden ve binin üzerinden çağrı merkezi bulunan Türkiye’yi jeopolitik bir lider olarak tanımladı. Dünya çok hızlı değişirken Türkiye’yi bu değişimin merkezinde gören Pfeiffer, “Kişi başına düşen milli gelirinin artması, çağrı merkezi sektöründeki hızlı büyümesi, altyapı ve işgücü potansiyeli ve hizmet ihraç etme potansiyeli ile Türkiye çok ciddi fırsatlara sahiptir” dedi.

Düne kadar maliyetleri aşağıda tutarak hedeflenen büyüme stratejilerinin sadece fiyatla rekabet eden bir sektör doğurduğuna dikkat çeken Teleperformance Başkan Yardımcısı Pfeiffer, bundan sonra sadece katma değerli müşteri hizmeti sunanların var olabileceğine dikkat çekti.
“17 bin tweetle rekor bir iletişim performansı sergilenmiştir”
Çağrı merkezi ekonomisinde başarının anahtarını “sürdürülebilir rekabetçi avantaja sahip olmak” olarak açıklayan Pfeiffer kilit performans göstergelerini şu şekilde sıraladı:

* Müşteri yönetimi ile finans yönetim stratejileriniz örtüşmeli
* Yatırım yapmaktan korkmamalısınız
* Faaliyet göstereceğiniz alanda hizmet ve hedef kitle segmentasyonuna gitmelisiniz.
* Net tavsiye puanınızı ölçümlemelisiniz
* Adil ve eşitlikçi bir İnsan Kaynakları politikası belirlemelisiniz.
* Müşteri memnuniyetini ve çalışan memnuniyetini ölçümlemelisiniz
* Yakın zamanda yaşanan Van depreminde de Türkiye, 17 bin tweetle rekor bir iletişim performansı sergilemiştir” diyen Pfeiffer, ses kanalının bir süre daha devam edeceğine vurgu yaparken “Bu sene %10 büyüyen bir müşterimizin yıllık çağrı adedi 185 binden 150 bine düştü. Yakın gelecekte internet bazlı iletişim chat ve canlı sohbet ortamları çağrı merkezi sektöründe daha fazla kullanılan çözümler olarak hayatımıza girecek” dedi.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları