10 Mayıs 2021 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MANa Nobel Ödüllü Eğitim
02 Ağustos 2008 Cumartesi 16:50

MAN'a Nobel Ödüllü Eğitim

MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş. Yedek Parça bölümü, Nobel ödülüne aday gösterilen Riccon Doğan'dan İletişim ve Beden Dili Eğitimi aldı.

İletişim sırasında beden dilinin önemi artık tüm uzmanlarca kabul görüyor. Hatta bazen beden dilimiz sözlerden çok daha etkili olabiliyor. Bu nedenle kendilerini en doğru şekilde ifade edebilmek, hem iş yerinde hem de özel yaşantılarında iletişim becerilerini güçlendirebilmek amacıyla Yedek Parça çalışanları uygulamalı bir eğitim aldılar. Temmuz ayında Yedek Parça ambarında gerçekleştirilen eğitime 18 çalışan katıldı. Beden dilinin doğru kullanılmasının öneminin yanı sıra takım çalışmasının öneminin de vurgulandığı eğitimde müşterilerle ve mesai arkadaşlarıyla doğrudan iletişim halinde olan kişilerin beden dillerini en iyi biçimde nasıl kullanabilecekleri, etkili olabilme ve karşıdaki kişiyi en iyi şekilde tahlil edebilme yolları aktarıldı.

Eğitimi veren Riccon Doğan, psikiyatri ve tiyatro karışımı terapiyi tamamlayan gösterileri ile tanınıyor. Kurduğu Riccon Academy"de insan doğasında var olan yüz ve beden dilini kullanma yeteneği tarzını belirleyen Doğan, Harlequin tiplemesinin önemli temsilcilerinden biri. Geliştirdiği Mizah ile Beden Dili İletişimi tekniğini Starwood Hotels & Resorts, Hilton, Mövenpick Hotels & Resorts, Toyota, Audi, Pfizer, Siemens, BBC, Heineken gibi 1000'i aşkın firmaya eğitim olarak sunan Riccon, aynı zamanda yurt dışındaki üniversitelerde dersler veriyor.

Mizah İle Beden Dili İletişimi eğitimini Avrupa'nın çeşitli televizyon kanallarında program olarak da sunan Doğan, George Clooney ve Spice Girls gibi aktör ve sahne sanatçılarına eğitimler verdi. Riccon, UNICEF, Kızılhaç gibi uluslararası yardım kuruluşları ile iş birliği içerisinde kendi eğitim tekniklerini kullanarak, Afrika ülkelerinde AIDS'ten korunmanın öğretilmesine yönelik çalışmalarda bulundu ve bu çalışmalar ona Lüksemburg, İsviçre ve Güney Amerika'da Yılın Adamı ödüllerini getirdi. Swaziland Kralı tarafından da Lord ünvanı aldı. Hayatı belgesel olarak çekildi ve Dünya Barışına Katkı - Nobel Ödülü'ne aday gösterildi.

(Haber Merkezi)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları