25 Temmuz 2021 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Maltepe Üniversitesi e-MYO Programları
19 Temmuz 2007 Perşembe 14:32

Maltepe Üniversitesi e-MYO Programları

Maltepe Üniversitesi’ nin 2006-2007 öğretim yılında Element Eğitim Teknolojileri çözüm ortaklığında başlattığı e –MYO programları, ÖSS’ ye giren ve tercih yapabilme hakkı kazanan adaylara önemli bir alternatif oluşturuyor.

Uzaktan eğitim teknolojilerinden yararlanan Maltepe Üniversitesi, zaman ve mekandan bağımsız uzaktan eğitim programları ile Türkiye’nin 81 iline ulaşmayı hedefliyor. Programların en önemli özelliği engellilere, çalışanlara, çalışmak zorunda olanlara, yaşadığı şehirde herhangi bir Meslek Yüksek Okulu (MYO) bulunmayanlara da eğitim fırsatı tanıması. Türkiye"nin dört bir köşesindeki öğrencilerin kaliteli ve çağdaş eğitim alabilmesi için oluşturulan uzaktan eğitim programları ile eğitimini, yaş sınırı olmaksızın yaşam boyu öğrenme felsefi ile tamamlayabilen kişiler maddi manevi pek çok sorumluluğu da en aza indirmiş oluyor.

81 ile yayılma hedefi ve engel tanımayan eğitim anlayışına sahip e-MYO’ da İşletme, Muhasebe, Bilgisayar Teknolojileri ve Programlama bölümleri ülke genelinde üniversite eğitimi almak isteyen geniş bir kitleye hitap ederek ülkemizin eğitim seviyesini yükseltmek adına büyük bir adım olacaktır.

Özellikle günümüz ekonomisinde Türkiye’ de meslek ve teknik eğitime verilen önem gittikçe artmakta, ara personel olarak iş bulma oranı oldukça yüksek bir oranda seyretmektedir. MYO’larda verilen mesleki eğitimle öğrencilerin iş hayatına atılırken diğer adaylara oranla mesleki bilgi anlamında çok ciddi avantajlara sahip olduğu görülmektedir.

Maltepe Üniversitesi, Element Eğitim Teknolojileri A.Ş.’nin çözüm ortaklığı ile 2006-2007 Akademik Yılından itibaren T.C. Yükseköğrenim Kurulu onaylı e- MYO İşletme, Muhasebe ve Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama bölümlerini 300’er kontenjan ile açmış ve eğitimlerini teknolojinin gelmiş olduğu en üst düzey standartlarla başarılı şekilde yürütmektedir. e-MYO programına katılan öğrenciler, bir ilk olan Sanal Sınıf uygulaması sayesinde web tabanlı eğitimlerde bugüne kadar uygulanan sadece metin tabanlı sohbetlerin sınırlamalarından kurtularak öğretim elemanlarından dersleri Internet üzerinden canlı olarak izleme ve soru sorma imkanı ile gerçekleştirmektedirler. 2006 – 2007 öğretim yılında e- MYO programlarından İşletme 85, Muhasebe 39, Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama 149 öğrencisiyle Türkiye’ nin dört bir yanından eğitime devam etmektedir.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları