27 Ekim 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mahmut Yılmaz OSBÜK Başkanlığına Seçildi
13 Temmuz 2007 Cuma 11:45

Mahmut Yılmaz OSBÜK Başkanlığına Seçildi

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mahmut Yılmaz, kısa adı OSBÜK olan Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu Yönetim Kurulu Başkanlığına seçildi.

Mayıs ayı içerisinde Ankara’da yapılan OSBÜK Genel Kurulunda Başkanlığa seçilen Bülent Koşmaz’ın sağlık sorunları nedeniyle görevinden ayrılması üzerine biraraya gelen OSBÜK Yönetim Kurulu, önceki gün yaptığı toplantıda BTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mahmut Yılmaz’ı OSBÜK Başkanlığına seçti. ASO I. OSB’den M.Nurettin Özdebir ise Başkan Yardımcılığı görevini sürdürdü.

BTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mahmut Yılmaz’ın Başkanlığını üstlendiği OSBÜK Yönetim Kurulu’nda, ASO I. OSB’den M.Nurettin Özdebir Başkan Yardımcısı, Gaziantep OSB’den Cahit Nakiboğlu, Denizli OSB Sedat Semerci, Eskişehir Sanayi Odası OSB’den İsmail Kadıoğlu, Konya OSB’den Tahir Büyükhelvacıgil, Çorum OSB’den Recep Bekarlar, Adana Hacı Sabancı OSB’den Remzi Oğuz Yılmaz ve İnegöl OSB’den de Rauf Koşarer Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevlerini sürdürecekler.

Yılmaz: “Birlik ve beraberlik içinde çalışmalarımızı sürdüreceğiz”

OSBÜK Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlenen Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mahmut Yılmaz yaptığı ilk açıklamada, Türkiye’deki bütün organize sanayi bölgelerini kapsayacak şekilde çalışmalarını sürdüreceklerini belirtirken, “ Sanayicilerimizin, işadamlarımızın ve bölgelerimizdeki firmaların altyapı sorunlarından, elektrik ve doğalgaz meselelerine kadar tüm sorunları Bakanlıklar ve diğer ilgili kuruluşlar nezninde takip edilecektir” dedi.

OSBÜK Türkiye’deki bütün OSB’lere hizmet veriyor

4562 sayılı OSB Kanunu’nun 2. ve 27. maddelerine istinaden kurulan ve 2002 yılından buyana faaliyetlerini sürdüren, Türkiye’deki 131 organize sanayi bölgesinin üye olduğu Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK), OSB'lerin kendi aralarında yardımlaşmaları ve ortak sorunlarını çözüme kavuşturmalarını sağlamak üzere çalışmalar yapıyor.

Özel de Bölge Müdürleri Komisyonu Başkanı oldu

OSBÜK Yönetim Kurulu çalışmaların daha katılımcı ve etkili yapılabilmesi ve daha isabetli kararların alınabilmesi amacıyla Yönetim Kurulu toplantılarından önce bir araya gelerek gündemdeki konular hakkında görüş ve öneriler oluşturmak amacıyla oluşturulan Bölge Müdürleri Komisyonu’nun başkanlığına da yeniden BTSO OSB Bölge Müdürü Suat Özel getirildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları