29 Temmuz 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mac ve Linux’a VMware View İstemci
27 Aralık 2011 Salı 13:12

Mac ve Linux’a VMware View İstemci

VMware View istemcileri, özellikle eğitim sektörü için ideal bir çözüm olarak dikkat çekiyor.

Her geçen gün daha fazla insan okullarında ve işlerindeki bilişim ihtiyaçlarına en uygun cihazları seçebilme özgürlüğünü istiyor. Sanallaştırma ve bulut altyapısında dünya lideri VMware, Android ve iPad’ler için kullanılan popüler VMware View istemcilerinin güncellemelerini ile Kindle Fire, Mac ve Linux için yeni VMware View istemcilerini duyurdu. Mac ve Linux için yeni VMware View istemcileri, IT bölümlerinin çalışanlara kendilerinin tercih ettiği cihaza özel tasarlanmış kolay erişilebilir, yüksek güvenliğe sahip masaüstü sanallaştırma deneyimi sunarak daha hızlı, üretken ve bağlı çalışanlar yaratmalarına olanak tanıyor. Böylece hem IT bölümleri hem de son kullanıcılar ihtiyaçlarına en uygun cihazlarda eksiksiz, güvenli ve kolayca ulaşılabilen sanal masaüstlerine sahip oluyorlar.

Cihaz Çeşitliliğini Destekliyor

Her ne kadar günümüzde yeni cihazlar tüm sektörlerde hızla artıyorsa da, bu trendin en yoğun görüldüğü alan eğitim sektörü. Mac ve Windows masaüstlerini destekleyen laboratuvarların yanı sıra öğrenciler de OS X, Windows ve diğer platformları destekleyen kendi tabletlerini, dizüstü bilgisayarlarını ve bilgisayarlarını getiriyorlar. Mac ve Linux için yeni VMware View istemciler ile kampüslerdeki IT bölümleri son kullanıcıları daha iyi destekleyebiliyor ve öğrencilerin kendi uygulamalarına farklı cihazlardan ulaşmalarını ve bu cihazlardan kesintisiz bir şekilde eğitimlerine devam etmelerini sağlayabiliyor.

VMware View: Günümüzün Masaüstlerini Basitleştiriyor

VMware View, kurumların güvenliğini geliştiren ve operasyonel giderleri düşürmesini sağlayan, modern, son kullanıcı bilişim mimarisi kurarak şirketlerin masaüstü yönetimini kolaylaştırmasını sağlayan eksiksiz bir sanal masaüstü çözümü. Bu çözüm sayesinde daha esnek, merkezden yönetilen bilgiişlem modeli IT bölümleri daha geniş kontrol olanağı ve son kullanıcılar en yüksek sayıda cihazdan kendi masaüstlerine ulaşma özgürlüğü buluyor. 

Yeni VMware View istemcilerin sunduğu avantajlar şöyle:

*         PCoIP ile zengin masaüstü deneyimi: Mac ve Linux için yeni VMware View istemciler, Mac ve Linux kullanıcılarına zengin masaüstü VMware View deneyimi yaşatıyor. PCoIP’li VMware View istemciler, son kullanıcılara ağ koşullarından bağımsız biçimde en yüksek performansı sunuyor.

*         Mac OS X Lion İçin Mükemmeleştirilmiş: Tamamen Mac’a özel olarak tasarlanan ve Lion Tam Ekran Modu desteği ile gelen çözüm sayesinde Mac kullanıcıları Mac uygulamaları ile VMware View sanal masaüstü arasında geçişleri ufak bir dokunuşla gerçekleştirebiliyor.

*         Basit Bağlantı: Mac ve Linux için VMware View istemcileri, kolay kurulum ve bağlantı için VMware View 4.6 ve 5 ile güçlü bir entegrasyon sunuyor. Kullanıcılar birkaç ufak adımla masaüstlerine hızlıca bağlanabiliyor.

*         Ubuntu Yazılım Merkezi’nde: Linux için VMware View istemci, önümüzdeki günlerde Ubuntu Yazılım Merkezi’nden indirilebilecek. Böylece masaüstü Linux kullanıcıları VMware View istemciyi kolaylıkla yükleyerek sanal masaüstlerine ulaşabilecekler.
*          Amazon Kindle Fire için yakında Android için Amazon Appstore’da: Android için VMware View istemci yakında Amazon Appstore’da satılmaya başlanacak. Bu da Amazon Kindle Fire kullanıcılarının VMware View Client’ı kolayca yüklemelerini ve sanal masaüstlerine ulaşmalarını sağlayacak.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları