23 Ekim 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
M-GEN Liderlik Seminerinde
01 Mayıs 2007 Salı 13:36

M-GEN Liderlik Seminerinde

M-GEN, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ve Zekeriyaköy Rotary Kulübü işbirliğiyle düzenlenen liderlik seminerine katıldı.

M-GEN Gelecek Planlama Merkezi Kurucusu Ufuk Tarhan, 28-29 Nisan tarihlerinde Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin Zekeriyaköy Eğitim Atölyesi’nde Zekeriyaköy Rotary Kulübü tarafından organize edilen “Rotary Yarının Liderlerini Arıyor – RYLA” seminerine katıldı ve yarının liderlerine bir sunum yaptı. Seminerde, çeşitli üniversitelerde burslu okumakta olan 16 genç hazır bulundu. İki gün boyunca iş ve sosyal yaşama dair ortamları ve projeleri uygulamalı örneklerle eğlenceli bir ortamda canlandırmaya çalışan yarının genç liderleri, seminer sonunda aldıkları sertifikalarla, yaşam deneyimlerine ve CV’lerine önemli bir artı değer eklediler.

Bu seminerlere katılmak isteyen gençler, herhangi bir Rotary Kulübü aracılığıyla, en yakın seminer tarihini öğrenip kayıt yaptırabilirler.


M-GEN Gelecek Planlama Merkezi Hakkında

M-GEN Gelecek Planlama Merkezi, yeni binyılda (milenyumda) doğan ve yaşayan, bu çağın özel ve farklı koşullarından etkilenen bireyler için, geleceği planlama ve şekillendirme konusunda esnek çalışma programları hazırlamak ve uygulamak amacıyla kurulmuştur. Merkezde, milenyum insanının “düşlediği geleceği” gerçekleştirmesine, gereken motivasyonu ve beceriyi kazanmasına yardımcı olacak çalışmalar yapılmaktadır. M-GEN çalışmalarına katılan bireyler, düşledikleri dönem için gelecek planlarını yapmakta, gerektiğinde bunları nasıl revize edeceklerini öğrenmektedirler. Çalışmalarda kullanılan yaklaşım, uzun yıllardır bu konularda araştırma yapan Dr. Verne Wheelwright tarafından geliştirilmiştir. Dr. Wheelwright’ın çeşitli ülkelerde, özellikle ABD ve İngiltere’de yaygınlaşmakta olan kişisel gelecek planlama yaklaşımı, Türkiye’de ilk kez ve sadece M-GEN Gelecek Planlama Merkezi’nde uygulanmaktadır.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları