05 Ağustos 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
LYS Birinci ve Üçüncüsü Fatih Lisesi’nden
20 Temmuz 2012 Cuma 15:15

LYS Birinci ve Üçüncüsü Fatih Lisesi’nden

Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) sonuçlarına göre Türkiye Birincisi ve Türkiye Üçüncüsü Fatih Lisesi’nden.

871 bin 313 adayın katıldığı Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) sonuçları açıklandı. Sonuçlara göre TM-1, TM-2 ve TM-3 puan türlerinde Özel İstanbul Fatih Fen Lisesi’nden Fatih Mehmet Adanır birinci oldu. Fatih Fen Lisesi öğrencisi Fırat Yılmaz’da Y-TS-2’de Türkiye üçüncüsü oldu.

Türkiye Birincisi Fatih Mehmet Adanır ve Türkiye Üçüncüsü Fırat Yılmaz Fatih’te bulunan FEM Dershanesinde basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Heyecanları gözlerinden okunan öğrenciler, sevinçlerini okul yöneticileri, öğretmenleri ve aileleriyle paylaştılar. Türkiye Birincisi Adanır, çok mutlu olduğunu söyleyerek, “Okulum bana çok emek verdi. YGS’de 44.olmuştum. Çalıştım, başarılı olacağıma candan inandım. Ailemden uzaktaydım ama onların varlığı bana çok güç verdi. Okulumuz öğretmenleri bize çok destek verdi. Başarımız için arkadaşlarımızla grup halinde, yarış atmosferi içerisinde günde 400 soru çözüyorduk. Başarı devamlı çalışmakla oluyor” diye konuştu. Bundan sonraki eğitimini Fatih Üniversitesi’nde sürdürmek istediğini söyleyen Adanır, “Uluslararası Hukukçu olmak istiyorum” dedi.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları