20 Ekim 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Lotusphere, Geleceğin Trendlerini Belirledi
03 Mart 2008 Pazartesi 13:38

Lotusphere, Geleceğin Trendlerini Belirledi

Orlando'da gerçekleştirilen IBM Lotusphere, mobil çözümler ve anlık mesajlaşma alanında geleceğin trendlerini belirledi.

IBM"in düzenlediği Lotusphere Konferansı, bu yıl da bilişim dünyasına yol gösterdi. Etkinlik, yazılım profesyonellerine, yeni Lotus ürünleri ile 2008"e hızlı bir giriş yaptırdı. Ocak ayının son haftası gerçekleştirilen ve dört gün süren organizasyona 8 binden fazla Lotus fanatiği katıldı. Etkinlikte, IBM yetkilileri ve çözüm ortakları geleceğe yönelik önemli açıklamalarda bulundu. Özellikle mobil çözümler ve anlık mesajlaşma alanında Nokia ve Motorola gibi teknoloji devleri ile beraber yürütülen çalışmalar büyük ilgi gördü. IBM Lotus yazılımlarının yeni sürümleri tanıtıldı.

Konferansta, büyük mobil donanım firmalarının ürünleri için Lotus programlarının optimize edildiği açıklandı. Böylece geleceğin ofis gereçlerinin, masalar ve bilgisayarlardan çok cep telefonlarının olacağı bir kez daha anlaşılmış oldu. Tüm dünyada iletişim trendinin anında mesajlaşma programlarına doğru gideceği konusunda fikir birliğine varılırken, yeni geliştirilen Lotus yazılımları da bu doğrultuda düzenlendi.

Etkinlikte Lotus Domino 8.0.1 mobil çözümlere verdiği destek ile öne çıktı. Yazılımın çok yakında piyasaya sürülecek yeni mobil bonus paketinde, Nokia ve Motorola gibi beş farklı markadan çözümler bulunuyor. Lotus Notes Traveler ürününün yeni sürümünde de elektronik postanın kablosuz kopyası, mobil cihazlarda görüntülenebiliyor.

Lotus'un kullanıcılarına yönelik düzenlenen Lotusphere Konferansı, 1993 yılından bu yana Amerika"nın Florida Eyaleti Orlando kentindeki Walt Disney World"de gerçekleştiriliyor. Geleneksel hale gelen etkinlik, IBM"in en büyük organizasyonlarından biri olma özelliğini taşıyor. Lotus ev sahipliğinde gerçekleşen etkinliğe tüm dünyadan IBM"in iş ortakları ve müşterileri katılıyor. Eğlencenin ve inovasyonun bir arada bulunduğu etkinlik, IBM dünyasını buluşturuyor. Yeni çıkan ürünlerin tanıtıldığı ve dört gün süren etkinlikliğe katılım bedeli 2500 dolar civarında. Bu yıl 8 bin kişiyi buluşturan Lotusphere"e ilgi giderek artıyor. Her yıl Ocak ayı sonunda dört gün olarak düzenlenen Konferans, Dünyanın belli başlı şehirlerinde günübirlik etkinlikler halinde düzenlenmeye başlandı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları