17 Ekim 2021 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
LÖSEV Town Center İşbirliğinde
24 Mayıs 2007 Perşembe 12:49

LÖSEV Town Center İşbirliğinde

9 Haziran 2007 Cumartesi gecesi Town Teras’ta düzenlenecek organizasyonun gelirleri LÖSEV Lösemili Çocuklar Vakfı’na bağışlanacak.

Ülkemizin konusunda başarılı sanatçıları lösemili çocuklarımız için kolları sıvadı. Town Center Alışveriş Merkezi Sponsorluğu’nda hayata geçirilecek olan “Beyaz Bir T-Shirt Yeni Bir Hayat” isimli proje ülkemizde ve dünyada hızla artan kanser vakaları ve bunların içinde çocuklukta en sık görülen lösemiye dikkat çekmek için hayata geçiriliyor.

9 Haziran 2007 Cumartesi gecesi Town Teras’ta düzenlenecek organizasyonda konusunda idol olan isimlerin tasarladıkları beyaz T-shirtler bir açık arttırma ile satılarak elde edilen gelirin tamamı LÖSEV Lösemili Çocuklar Vakfı’na bağışlanacak.

1998 yılından bu güne kadar lösemili çocuklar konusunda önemli hizmetler veren ve daima ilkleri hayata geçiren LÖSEV Lösemili Çocuklar Vakfı’nın ülkemizde ilk ve tek olan bir de hastanesi var. Ankara’da bulunan ve yalnızca lösemi hastası çocukların tedavisini yürüten LÖSANTE Lösemili Çocuklar Hastanesi. Bu güne dek yüzlerce çocuğu yaşama bağlayan ve binlercesine yaşama umudu olan Vakfın bugün 3200 kayıtlı lösemili çocuk hastası mevcut.

Town Center Alışveriş Merkezi Müdürü Buğra KÖSE projeye ilişkin olarak: “Town Center AVM dün olduğu gibi, bugün de üzerine düşen sorumluluğu yerine getirerek, toplumsal sorumluluk bilinciyle bu ülkeye, insanına, doğasına, eğitimine, bilim ve sanatına, kültürüne toplumsal yaşamına hizmet etmeyi görev bilmektedir. Bu noktada, LÖSEV Lösemili Çocuklar Vakfı’na verilecek desteklerle tedavi görebilecek çocuklarımızın sayısını arttırabiliriz. Durumdan vazife çıkartmak gerektiği anlarda, halkımızın duyarlılığı ve destekleri sayesinde bu hastalığa umut olabiliriz.” dedi.

Projeye tasarımını yaptıkları t-shirtlerle destek veren ünlüler arasında Cemil İpekçi, Cengiz Abazoğlu, Faruk Saraç, Erol Albayrak, Deniz Akkaya, Yonca Evcimik, Ece Sükan, Melek Yargıcı, Özlem Süer, Serhan Gürkan, Uğurkan Erez, Belgin Açıkalın ve Ebru Kılıç gibi önemli isimler yer alıyor. T-shirtlerin tanıtımı ise manken Eylem Şenkal tarafından yapacak.

LÖSEV Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Pediatrik Hematolog dr. Üstün EZER bu çalışmanın tüm diğer kurum ve kuruluşlara, sanatçılarımıza örnek teşkil etmesini diliyor. Ve ekliyor: “Tüm bunları yaparken yalnız değiliz. Milyonlarca gönüllümüz, sanatçımız, emeklilerimiz, iş insanlarımız, öğrencilerimiz LÖSEV’e ve lösemili yavrularımıza desteklerini esirgemiyorlar. Yaptıkları yardımlarla onlara hayat veriyorlar. Lösemili çocuklarımız da onları mahcup etmeyerek, yaşama sımsıkı bağlanıyorlar ve % 91 oranındaki iyileşme şansını yakalıyorlar. Destek veren tüm sanatçılara ve Town Center Alışveriş Merkezi’ne proje için var gücüyle imkânlarını seferber ederek göstermiş olduğu çabadan ötürü binlerce lösemili çocuk adına şükranlarımızı iletiyoruz”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları