17 Eylül 2021 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
L’Oréal 2012 Burs Başvuruları Başladı
05 Ekim 2011 Çarşamba 18:30

L’Oréal 2012 Burs Başvuruları Başladı

L’Oréal Türkiye Genç Bilim Kadınlarını Destekleme Bursları programının 2012 yılı başvuruları başladı.

Genç Bilim Kadınlarını Destekleme Bursları programı bu yıl Türkiye’de 10. Yılını kutluyor. Ülkemizde bilimin yaygınlaşması ve kadınların bilimsel alandaki çalışmalarını teşvik etmeyi amaçlayan programa, 40 yaşını aşmamış genç bilim kadınları katılabilecek. Bilimsel araştırmaları seçilen 6 genç bilim kadınının her biri, L’Oréal Türkiye’den 15,000 dolar değerinde burs kazanacaklar.

Program, Yaşam Bilimleri ve Malzeme Bilimleri dalındaki araştırmaları ödüllendiriyor. Burs programına katılmak isteyen genç bilim kadınları, araştırmaları ile birlikte, başvurularını www.loreal.com.tr  adresine, 14 Kasım 2011 tarihine kadar gönderebilecekler. Başvurular için gerekli belgeler, başvuru formu ve program hakkında geniş bilgilere ise  www.loreal.com.tr internet sitesinden ulaşabilecekler.
Başvurularda, araştırma konularının bilimsel yeniliğinin olması ve bu araştırmaların bilime sağlayacağı katkı ölçüt alınıyor. Bilimsel yetenekleri kanıtlanmış ve doktora derecesine sahip olan 40 yaşından gün almamış T.C uyruklu tüm genç bilim kadınları burs programına  başvurabilecek.

Programa katılmak için araştırmaların “Yaşam ve Malzeme Bilimleri” alanlarında olması gerekiyor. Genç bilim kadınları Yaşam Bilimleri dalında; Biyoloji, Biyokimya, Biyofizik, Biyoteknoloji, Farmakoloji ve Fizyoloji alanlarındaki araştırmaları ile programa katılabilecekler. Malzeme Bilimleri dalında ise araştırma alanları; Taneli Malzemeler, Polimerler, Camlar - Seramikler, Kompozitler, Biyomalzemeler, Nano-malzemeler, Özel Tasarlanmış Yüzeyler, Fotonik Kristaller; Yoğun Madde Fiziği ve İstatistiksel Fizik olacak.

L'ORÉAL-UNESCO ortaklığında gerçekleştirilen,  For Women In Science uluslararası burs programı, dünyada 13 yıldan bu yana başarıyla yürütülüyor. L’Oréal’in uluslararası nitelikteki “Bilim ve Kadın" programının, ulusal nitelikteki uzantısı olan “Genç Bilim Kadınlarına Destek Bursları” Türkiye’de 2003 yılından bu yana yapılıyor. 2006 yılından bu yana da program Türkiye’nin en saygın bilim kurumu olan Türkiye Bilimler Akademisi (TUBA) tarafından destekleniyor.

L'Oréal Türkiye, aralıksız olarak 9 yıldan bu yana sürdürüldüğü burs programı kapsamında, bugüne kadar, farklı üniversitelerden 52 genç bilim kadınının araştırmalarını destekledi.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları