25 Temmuz 2021 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Lise Öğrencilerine Tasarım Atölyesi
06 Ocak 2011 Perşembe 10:16

Lise Öğrencilerine Tasarım Atölyesi

Kadir Has Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi lise öğrencileri için 2011 yılının ilk Tasarım Etkinliği'ni 8 Ocak 2011'de düzenliyor.

Kadir Has Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi lise öğrencileri için 2011 yılının ilk Tasarım Etkinliği"ni 8 Ocak 2011"de düzenliyor. Güzel Sanatlar Fakültesi"nin geleneksel hale getirdiği bu etkinlik Tasarım için HAS"tayız diyen öğrencileri hafta sonu Cibali Kampüsü"nde ağırlıyor. Öğrenciler bu çalışmada kesiyor, katlıyor yapıştırıyor; yaratıcılıklarını keşfediyorlar.

Üniversite adaylarının meslek seçimlerinde etkin bir rol oynayacağı düşüncesiyle ilki 2009"da yapılan tasarım atölyesine, güzel sanatlar ve tasarım alanlarında eğitim almayı düşünen öğrencilerin yanı sıra, henüz hiçbir meslek seçimi yapmamış veya tamamen farklı bir seçim yapacak birbirinden bağımsız gruplardan öğrenciler katılıyor. Atölyelerde yapılacak çalışmada Güzel Sanatlar Fakültesi"nde yürütülen eğitimin el becerisinin ötesinde eleştirel düşünce ve fikir geliştirmeye dayandığı vurgusuyla bölümler hakkında bilgi aktarımı yapılması amaçlanıyor.

15-20 kişilik gruplar halinde yapılan tasarım atölyesinde çalışma saatleri öğrencilerin ÖSS kurs saatlerine uygun olarak hazırlanıyor. Bu yılki sloganı Tasarım için HAS"tayız olan atölye, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zuhal Ulusoy önderliğinde özenle seçilmiş bir öğretim kadrosu eşliğinde gerçekleştiriliyor.

8 ve 16 Ocak 2011 tarihinde Kadir Has Üniversitesi Cibali Merkez Kampüsü"nde düzenlenecek olan tasarım atölyesi için katılımlar, Kadir Has Üniversitesi tarafından liselerin rehberlik hizmetlerine gönderilen formlarla sağlanabilir.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları