29 Temmuz 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Lise Öğrencilerine Kariyer Fırsatı
27 Ekim 2011 Perşembe 17:21

Lise Öğrencilerine Kariyer Fırsatı

Sektörün yetişmiş eleman ihtiyacının karşılanmasına yönelik öğrencilere eğitim de veren Pronet Güvenlik, 2008 yılından beri destek olduğu Şişli Endüstri Meslek Lisesi’ndeki çalışmalarını bu yıl da tamamladı.

Türkiye’nin lider güvenlik firması Pronet Güvenlik, sosyal sorumluluğunun bir parçası olarak 2008 yılından beri okul ve öğrenci ihtiyaçlarını karşılayarak destek olduğu Şişli Endüstri Meslek Lisesi’ndeki çalışmalarına bu yıl da devam ediyor. Şişli Endüstri Meslek Lisesi’nin Güvenlik Sınıfı’nın ve bu sınıfta eğitim gören öğrencilerin teknik ekipman, dolap, masa, öğrenci ve öğretmen önlükleri gibi ihtiyaçlarını karşılayan Pronet Güvenlik, bu sınıfta güvenlik sektöründe uzmanlaşmış teknisyen yetiştirmek amacıyla öğrencilere eğitim de veriyor.

Sektörün yetişmiş eleman ihtiyacını karşılamaya yönelik olarak Şişli Endüstri Meslek Lisesi’nin Güvenlik Sınıfı’nda öğrencilere ders veren Pronet Güvenlik, bugüne dek 520 öğrenciye eğitim vermiş ve 45 öğrencinin de stajına olanak tanımıştı. Halen 180 öğrenciye eğitim veren ve 16 öğrencinin stajını yaptığı Pronet Güvenlik, başvuruda bulunanlardan 8’ini de işe almış bulunuyor.

Pronet Güvenlik’te Teknisyen olarak işe giren Şişli Endüstri Meslek Lisesi mezunu öğrenciler arasından Uzmanlığa yükselenler bulunuyor. Bu öğrencilerin ilerleyen yıllarda Ekip Şefi olarak Pronet Güvenlik’teki kariyerlerine devam etmeleri bekleniyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları