29 Eylül 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Linksysten Yeni Ürünler
12 Nisan 2008 Cumartesi 14:13

Linksys'ten Yeni Ürünler

Linksys, yeni nesil Wireles-N Ultra RangePlus serisi yönlendirici ve gateway modellerini tanıttı.

Cisco"nun, son tüketici, küçük ölçekli işyerlerine yönelik VoIP, kablolu ve kablosuz ağ ve güvenlik donanımı üreticisi bölümü Linksys, yeni nesil Wireles-N Ultra RangePlus serisi yönlendirici ve gateway (WAG160N ve WRT160N) modellerini tanıttı. Çok uzak mesafelerdeki cihazlarla kablosuz iletişime olanak tanımasının yanı sıra yeni modeller, en deneyimsiz kişinin bile evindeki veya işyerindeki kablosuz ağını kolayca kurmasına ve yönetmesine imkan tanıyan LELA (Linksys Easylink Advisor) teknolojisiyle birlikte geliyor. Yeni modeller, ultra şık ve modern tasarımlarıyla da tüm dikkatleri üzerine çekiyor.

Linksys Wireless-N Ultra RangePlus yönlendirici ve ADSL Gateway, şık bir gümüş-siyah tasarıma sahip. Tasarımda en göze çarpan yenilik ise kablosuz iletişim için kullanılan antenlerin ürün içerisine yerleştirilmiş olması. Bu sayede göz zevkini bozan antenler ortadan kalkmış oluyor. Ürün, iyi görünmenin yanı sıra kablosuz ev ağları kurmayı ve yönetmeyi kolaylaştıran LELA yazılımına sahip ilk ürün olma özelliğine de sahip.

Kablosuz ağ kurmak için uzay teknolojisini bilmenize gerek yok
LELA, kablosuz ağ yönetimini o kadar kolaylaştırıyor ki bilgisayar bilgisi sadece ofis uygulamaları kullanmak veya Internet'e girmekle sınırlı bir kişi bile yardım almadan kablosuz ağını yönetebiliyor. Kablosuz ağınızı kurarken, ağa yeni bir cihaz eklerken, ağa bağlı cihazları yönetirken veya ağa bağlı cihazlarda herhangi bir sorun oluştuğunda LELA size yol gösteriyor.

Ağınızın sanal bir modelini de çıkartan LELA, ihtiyaç duyduğunuzda bir teknik personelin Internet üzerinden ağınıza bağlanarak size destek olmasına ve sorunu uzaktan çözmesine de olanak tanıyor. Bir yazılım platformu olan LELA, sonraki sürümlerinde ileride kullanıma alınacak yeni teknolojileri de destekleyecek.

Evinizin kontrolü sizde olsun
Yeni Linksys ürünleri sayesinde kablosuz güvenlik kamerası, kablosuz dijital medya oynatıcı veya ağ depolama aygıtlarını tek bir arayüz üzerinden yönetebiliyorsunuz. Kendi bünyesinde bir web sunucusu barındıran kablosuz güvenlik kamerasının görüntüsünü ofinizdeki bilgisayardan kontrol edebilir veya çalışma odasındaki ağ depolama sistemi içerisindeki müzik veya filmleri salondaki kablosuz dijital medya oynatıcıya bağlı televizyonunuzdan izleyebilirsiniz.

Ultra RangePlus kablosuz yönlendiriciler ayrıca, Wi-Fi Protected Setup özelliği ile satılmaya başlanan ilk ürünler. Wi-Fi Protected Setup, kablosuz ağınızın güvenlik özelliklerini devreye almanıza yardımcı olan ve ağ güvenliğini kolaylaştıran bir teknoloji. Bu teknoloji ağa bağlı ve sertifikalı cihazların güvenlik özelliklerinin tek bir tuşla senkronize olmasına da olanak tanıyor.

Wireles-N Ultra RangePlus serisi yönlendirici ve gateway, Mayıs ayı başında Türkiye pazarına sunulmuş olacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları