26 Temmuz 2021 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Limak Turizm Çalışanlarına e-eğitim
06 Ekim 2008 Pazartesi 14:13

Limak Turizm Çalışanlarına e-eğitim

Limak Turizm Grubu, Gazi Üniversitesi işbirliğiyle niteliklerini artırmak amacıyla çalışanlarına e-eğitim veriyor.

Turizm sektörünün önde gelen gruplarından Limak Holding Turizm Grubu, Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi tarafından hayata geçirilen turizm çalışanlarına yönelik Avrupa Birliği destekli TOUREAST eğitim programına destek vermeye başladı. Limak Holding Turizm Grubu, projeye mekan desteği sağlamanın yanı sıra eğitim programına çalışanlarını da dahil ederek sektöre nitelikli eleman yetiştirilmesine katkıda bulunuyor. Proje kapsamında Limak Turizm Grubu çalışanları, İnternet üzerinden eğitim alacak. 6 aylık programı başarıyla tamamlayanlara AB ülkelerinde geçerli sertifika verilecek. Proje, uzun vadede sektör çalışanı ve ara elemanlarının eğitiminin yanı sıra turizm sektöründeki kadın istihdamını artırmayı hedefliyor.

TOUREAST projesi kapsamında Limak çalışanları, 2009"dan itibaren İnternet üzerinden uzaktan eğitime tabi tutulacak. Katılımcılar kişisel şifreleriyle sisteme giriş yaparak; Turizm Hizmetlerinde Temel İngilizce, Temel Bilgisayar Eğitimi, Turizmde Girişimcilik, Turist Rehberliği, Kat Hizmetleri, Beşeri Beceriler ve Uluslararası Aşçılık olmak üzere yedi farklı konuda eğitim alacak. Beş dilde yayın yapan bir web sitesi, eğitim kitapçıkları ve CD"lerden oluşan materyallerle çalışanların eğitimi desteklenecek. Katılımcılar 6 ay sonunda proje koordinatörleri tarafından sınava alınacak ve başarılı olanlara AB ülkelerinde de geçerli sertifika verilecek.

Projenin ilk seminer çalışması, Limak Holding Turizm Grubu"nun desteğiyle gerçekleştirildi. Limak Belek Arcadia Otelinde düzenlenen seminere, Limak Otel çalışanları büyük ilgi gösterdi. Seminerde, projenin içeriği katılımcılara aktarılırken, turizm çalışanlarının eğitim gereksinimleri, turizm sektörünün sorunları ve çözüm önerileri de tartışıldı. Limak Holding Turizm Grubu Koordinatörü Kaan Kavaloğlu, çalışanlarının projeye katılımlarını sağlayarak turizm sektörü elemanlarının niteliklerini artırma yolunda önemli bir adım attıklarını söyledi.

Proje koordinatörü Gazi Üniversitesi İktisat Fakültesi Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Gülen Elmas Arslan, Limak Holding yöneticilerinin bu tür bilimsel çabalara gösterdikleri ilginin, turizm sektörünün sorunlarına yönelik duyarlılıklarının bir göstergesi olduğunu ve bunun gelecek için umut verici nitelik taşıdığını belirtti.

(A1Haber)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları