29 Temmuz 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Liderlik Anlayışını Değiştirecek İşbirliği
16 Şubat 2012 Perşembe 15:48

Liderlik Anlayışını Değiştirecek İşbirliği

DBE, yöntemi, felsefesi ve iş modeliyle fark yaratan, İngiltere merkezli liderlik gelişim markası The Forton Group ile Bireysel ve Kurumsal Koçluk alanında çözüm ortağı oldu.

Son 30 yılda iş hayatında ve nörobilimde yaşanan radikal değişimler, üretilen ve verilen hizmetlerin içeriğinde de radikal değişimleri yapmayı zorunlu kıldı. Bu durum, yaratıcı düşünce gücünün önemini öne çıkarttı. Beynimizin yaratıcı yönünün de en az teknik ve mantıksal yönü kadar geliştirilmesi gerekliliği, verilen koçluk ve danışmanlık hizmetlerinde de bir takım değişimleri beraberinde getiriyor.

21 YY’da liderlik anlayışı yalnızca üst düzey yöneticilerin geliştirmesi gereken bir nitelik olmaktan uzaklaşıp şirketin her kademesindeki yöneticilerin sahip olması geren bir zorunluluk halini aldı. Şirketlerin başarılı olması için her kademeden çalışanın çağın gerektirdiği yönetim becerilerine sahip olması gerekiyor. Bu konudaki en iyi gelişme ise ihtiyaç olan tüm bu becerilerin öğrenilebilir olması. The Forton Group’un ICF – Uluslararası Profesyonel Koçluk Derneği Akredite Programı”na dayanan eğitim programının tüm kültürlere olduğu gibi Türk kültürüne de kolaylıkla adapte edilebileceğini biliyoruz.

Bireysel Psikolojik Hizmetler ve Kurumsal Danışmanlık alanında 25 yılı aşkın tecrübesiyle hizmet veren DBE Davranış Bilimleri Enstitüsü; yöntemi, felsefesi ve iş modeliyle fark yaratan, İngiltere merkezli liderlik gelişim markası The Forton Group ile Bireysel ve Kurumsal Koçluk alanında çözüm ortaklığı kurduğunu açıkladı. The Forton Group koçluk modeli eğitimlerini tamamlayan DBE koçları, bundan böyle koçluk gelişim programları ve koçluk hizmetlerinde Forton Modelini uygulayacak, sektördeki konumunu daha da güçlendirecek.

Şirketler rekabetin ön planda olduğu global ekonomik koşullarda sadece doğal kaynaklara yönelik değil, eğitimli ve yetenekli çalışanlar elde etmek için de rekabet ediyor. Yapılan bu işbirliği ile farklı güçlü yönlere sahip, etkin, gereğinde liderlik sorumluluğunu taşıyabilecek kişilere, 21. YY liderlik anlayışına uygun koçluk ve danışmanlık hizmeti vermeye başlayacak olan DBE ve The Forton Group, çalışmalarıyla Türkiye’deki şirketlere daha güçlü yapılar kurmaları için destek verecek.

İşbirliği neticesinde The Forton Group’un geliştirdiği ICF - International Coach Federation (Uluslararası Profesyonel Koçluk Derneği) tarafından onaylanmış,Yöneticilere Liderlik/Koçluk Gelişim Programı'nı DBE Davranış Bilimleri Enstitüsü, Türkiye’de kurumların ve bireylerin hizmetine sunacaktır.

Çalışan performansını geliştirme ve çalışan bağlılığını arttırmaya yönelik projelerinde de The Forton Group’un Liderlik ve Koçluk Eğitimi ve Yönetici Koçluğu birikiminden faydalanacak olan DBE, Nisan ayından itibaren The Forton Group ile geliştirdiği eğitim ve danışmanlık programlarını hizmete sunacak.

Dünya çapında koçluk eğitimi, araştırma - geliştirme ve danışmanlık hizmeti veren liderlik gelişim firması The Forton Group’un Türkiye’deki işbirliği için DBE Davranış Bilimleri Enstitüsü’nü seçtiğini anlatan DBE Kurucu Başkanı Emre Konuk, “Alanında deneyim sahibi iki kurum arasında geçen Mayıs ayında başlayan görüşmeler, 2012 Ocak ayı itibariyle netlik kazandı. Yapılan bu işbirliğinin Türkiye’deki şirketlerin gelişimi ve başarında büyük payı olacaktır. Birlikte koçluk alanında çok önemli çalışmalar yapacağımıza inancım tam” dedi.

İşbirliğine ilişkin gerçekleştirilen basın toplantısında, motivasyon ve proje aktarımı konularında deneyimli bir yönetici koçu ve danışman olan The Forton Group Eğitim Direktörü Bob Hughes, “DBE ile işbirliğimizde Türkiye’de liderlik ve koçluk alanına yeni bir bakış açısı getirerek çalışmaları mükemmele ulaştırmayı hedefliyoruz. Ayrıca, ortak projelerimiz ile Türkiye’deki şirketlerin daha başarılı olması için, onlara destek vermeyi ve mevcut liderlik becerilerini geliştirmeyi amaçlıyoruz” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları