18 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Liderler İstanbulda Buluşuyor
11 Mart 2011 Cuma 12:43

Liderler İstanbul'da Buluşuyor

Dünyada değişime önderlik etmiş farklı alanlardaki liderler, İstanbul'da Değişim Liderleri Zirvesi'nde bir araya gelecek.

TÜGAV (Türk Gelecek Araştırmaları Vakfı) ve İstanbul Üniversitesi tarafından 14-15 Mart"ta İstanbul Kongre Merkezi"nde düzenlenen Değişim Liderleri Zirvesi, "buluşmak için değişmek, değişmek için buluşmak" sloganıyla yola çıkıyor.
Dünyanın gelecek öngörülerine ilişkin değerlendirmelerin yapılacağı, güç dengelerindeki değişimin sorgulanacağı "Değişim Liderleri Zirvesi" bugüne kadar alışılmışın dışında politikaları hayata geçirerek değişime önderlik etmiş farklı alanlardan liderleri, kıtaların buluştuğu kent İstanbul'da bir araya getiriyor.
Harbiye'deki İstanbul Kongre Merkezi'nde yapılacak olan yaklaşık 20 oturum, iş konseyleri ve birçok paralel oturum ile dünyanın gözlerini İstanbul'a çevireceği zirve kapsamında; uluslararası, sosyal ve ekonomi politiğinde yaşanan gelişmeler, katılımcıların müdahil oldukları dönüşüm ve değişim süreçlerinin arka planları değerlendirilecek; geleceğe yönelik perspektifler ve öngörüler ele alınacak.
TÜGAV (Türk Gelecek Araştırmaları Vakfı) ve İstanbul Üniversitesi tarafından 14-15 Mart"ta İstanbul Kongre Merkezi"nde düzenlenen Değişim Liderleri Zirvesi"nin en dikkat çekici oturumların biri olan Farklı İnançlar Ortak Değerler, birbirinden önemli isimleri ağırlayacak.
14 Mart 2011, Pazartesi günü saat 15.45"te T.C. Diyanet İşleri Başkanı Prof. Mehmet Görmez moderatörlüğünde yapılacak oturumda Appeal of Concience Vakfı Başkanı Haham Arthur Schneier, Rum Ortodoks Patriği Patrik Bartholomoes, Türkiye Yahudi Cemaati Hahambaşı Haham Isak Haleva, George Washington Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Hossein Nasr ve Vatikan Dinlerarası Diyalog Konseyi Genel Sekreteri Başpiskopos Pier Luigi Celata farklı inançlar ve ortak değerler üzerine konuşma yapacaklar.
Değişim Liderleri Zirvesi"nde yapılacak iki oturumla da Ortadoğu"nun tarihsel değişimi ve gelecek öngörüleri tartışılacak. Hazırlıkların tüm hızıyla devam ettiği zirvede yapılacak iki oturum ile Ortadoğu"nun tarihsel değişimi ve Ortadoğu barışı tartışılacak.
14 Mart 2011, Pazartesi günü saat 14.15"te Gazeteci, Yazar Soli Özel moderatörlüğünde yapılacak "Ortadoğu Barışı Mümkün mü?" başlıklı oturumda T.C. Başbakanlık Başdanışmanı İbrahim Kalın, Gazeteci, Yazar Zvi Bar"el, Washington Ortadoğu Enstitüsü Başkanı Wendy Chamberlin ve Yazar Cengiz Çandar konuşma yapacaklar. 15 Mart 2011, Salı günü saat 09.30"da Cengiz Çandar moderatörlüğünde yapılacak oturumda ise Oxford Üniversitesi Öğretim Üyesi, Avrupalı Müslümanlar Network"ü Başkanı Prof. Tariq Ramadan, Al-Ahram Gazetesi Yazarı Eric Walberg, TBMM 23. Dönem Milletvekili Şükrü Elekdağ ve Tunus Kalkınma Bakanı, Demokratik Parti Bşk. Ahmed Nejib Chebbi Ortadoğu"da yaşanan tarihsel değişim ve gelecek dönemde Ortadoğu"yu neler beklediğine ilişkin konuşma yapacaklar.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları