23 Haziran 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
LGye Red Dot ve IF Design Ödülleri
15 Mart 2012 Perşembe 13:20

LG'ye Red Dot ve IF Design Ödülleri

LG’nin 2012 ürünleri Global Design Awards tarafından Tasarımda Üstünlük Ödülü'ne değer görüldü.

LG Electronics’in 2012 yılına ait 14 ürünü Red Dot Tasarım Ödülü almaya hak kazandı. 60 farklı ülkeden 1800 üretici ve tasarımcının yanı sıra 30 bağımsız jüri üyesinin kararıyla verilen ödüllerde LG Electronics’e ayrıca 2 mansiyon ödülü değer görüldü. 

LG Electronics bu yılın başında iF (International Forum) tarafından verilen tasarım ödüllerinden 14’ünü daha alma başarısını göstermiş, Android işlemcili akıllı arayüz olan LG Optimus 2.0 özel tasarım unvanını elde etmişti. 

Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan LG Electronics Kurumsal Tasarım Bölümü Başkanı Kun-pyo Lee, “LG olarak felsefemiz, kullanıcı deneyimleriyle ürün tasarımlarını biraraya getirmektir. Tasarımlarımızla duygusal etki bırakmak ise en önemli misyonlarımızdan biri” dedi.

2012 Red Dot Tasarım Ödülleri’nde öne çıkan bazı ürünler:

LM9600: CINEMA 3D Smart TV
LM9600 LG’nin CINEMA 3D Smart TV 2012 serisinin önde gelen ürünü olma özelliği taşıyor. 3D teknoloji ve gelişmiş Smart TV fonksiyonunun yanı sıra LM9600, LG CINEMA SCREEN Design’da öne çıkıyor. Ürün çağdaş tasarımıyla en şık evlere bile uyum sağlıyor. 

Sihirli Kumanda
LG’nin yeni Sihirli Kumandası, kullanım kolaylığının yanı sıra ergonomik tasarımıyla dikkat çekiyor. Elin biçimine uygun kavisli bir görünüme sahip kumanda, alışılagelmiş kumanda tuşlarını bırakarak hareket sensörüyle çalışıyor.

LG Styler
Styler modern tasarımıyla yatak odası, elbise odası veya çamaşır odası gibi yerlerde kullanılabilen bir giysi kıyafet yönetim dolabı. Styler buhar spreyiyle giysilerde oluşan kırışıklıkları ortadan kaldırıken aroma spreyi ile kötü kokuları gideriyor.

AB pazarı için alttan soğutuculu buzdolabı
LG’nin çağdaş ve gösterişli tasarıma sahip alttan soğutuculu buzdolabı (model numarası: GB5240AVAZ) maksimum kapasitesi ve ince su sebiliyle dikkat çekiyor. Buzdolabının kapıları duvara çarpmadan 90 derece açılabiliyor ve A++ enerji özelliğiyle çevre dostu ürün niteliği taşıyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları