28 Eylül 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
LGden UNWFPye Destek
29 Nisan 2009 Çarşamba 16:39

LG'den UNWFP'ye Destek

LG ve UNWFP Afrika’nın Boynuzu (Horn of Africa) bölgesinde yoksulluk ve açlıkla mücadele için 3 yıllık bir ortaklığa imza attılar.

Umut Ortaklığı başlığı altında LG, Kenya ve Etiyopya’da açlığı azaltmak ve WFP’nin yürüttüğü projeleri desteklemek amacıyla üç yıl boyunca yılda Bir Milyar Kore Won’u (760,000 USD) bağışlayacak. Bu anlaşma, Koreli özel bir şirketin Afrika’daki geliştirme projelerini desteklemek amacıyla, oldukça büyük bir bağışta bulunduğu ilk devlet-özel sektör ortaklığı oldu. Projeler, Kenya’nın Nairobi bölgesindeki en fakir ve savunmasız 23.000 kişiyi hedefliyor.

“Küresel bir şirket olarak LG Electronics, sefaleti ve çevresel bozulmayı görmezden gelmeyecek,” diyen LGE İdari Başkan Yardımcısı Mr. Young-Kee Kim şöyle devam etti: “Bu iki mesele birbiriyle yakından ilintilidir ve ancak daha sorumlu bir davranışla her ikisinin de üstesinden gelinebilir. Bugün, bir dünya vatandaşı olarak, dünyanın en çok ihtiyaç duyulan yerlerinden birinde bir vakıf oluşturmaya yardım edeceğimize söz veriyoruz.”

LG ve WFP, Koreli şirketin Seul’deki genel merkezinde her iki kuruluşun üst düzey yöneticilerinin huzurunda bir ön anlaşmaya imza attılar. Kore’nin ünlü siması ve WFP’nin Açlığa Karşı Ulusal Elçisi Jang Dong-Gun da bu ön anlaşmanın imzasında bulundu.

"Bu anlaşma, WFP’nin, Asya’dan Afrika’ya uzanan ilk büyük ölçekli ve birkaç yılı kapsayan müşterek bağış çalışmasıdır,” diyen WFP Küresel Özel Ortaklıklar Şefi Monica Marshall sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu kilometre taşını LG Electronics ile birlikte geçmekten gurur duyuyoruz. Bugün Afrika’nın Boynuzu bölgesindeki gıda krizinin ciddiyeti göz önüne alındığında Kenya ve Etiyopya’ya yapılan bu yardımın zamanlaması bundan daha iyi olamazdı.”

Afrika’nın Boynuzu bölgesinde, geçtiğimiz yıllarda milyonlarca insanın sefalet ve açlığa düşmelerine neden olan bir sürü gelişme oldu. Yüksek yiyecek fiyatları, toplumsal huzursuzluklar ve kuraklık gibi çeşitli faktörlerden etkilenmiş olan bölge sakinleri, şimdi de küresel ekonomik krizin etkilerini hissediyor. WFP-LGE programı, tarımsal destek, köylüler için erzak ve okul çocukları için yemek temin ederek Etiyopya kırsalında yoksulluğu azaltma çabalarını destekleyecek. Söz konusu ortaklık, Kenya’da öğrencilere ücretsiz yemek, AIDS nedeniyle yetim kalan ve diğer savunmasız, HIV’den etkilenmiş çocuklara yiyecek ve beslenme desteği ile 5 yaşın altındaki çocuklara da yiyecek desteğini kapsıyor.

(A1Haber)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları