25 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
LGden Enerji Tasarruflu Monitör
13 Ekim 2008 Pazartesi 15:13

LG'den Enerji Tasarruflu Monitör

W52TE monitör, %50 tasarruflu.

LG Electronics, aynı boyuttaki diğer ekranlara göre enerji tüketimini yüzde 50"ye kadar azaltan yeni W52TE serisi monitörünü satışa sundu. W52TE modeli aynı zamanda, özel işlevlerinin pek çoğuna tek dokunuşla erişilmesini sağlayan "Fun Key" (Eğlence Tuşu) özelliğini de içeriyor. Geniş ekranlı monitörün 19 ve 22 inç boyutları mevcut.

Enerji Tasarrufu
19 inç model normal koşullarda sadece 20 watt enerji harcarken 22 inçlik model yalnızca 22 watt tüketiyor. Bu, pek çok 19 ve 22 inç monitörün 36 ve 40 wattlık tüketim değerleri göz önüne alındığında önemli bir tasarruf anlamına geliyor. Bekleme modunda ise W52TE serisi monitörler sadece 0.3 watt elektrik tüketiyor.

Kullanıcı Dostu Özellikler
FLATRON W52TE, ekranın önünde bulunan, LG"nin imzası niteliğindeki gülen yüz logosuyla süslenen bir Fun Key"e sahip. Bu tuşa basılınca, oyun ve online video meraklılarının yanı sıra görme engellilere de hitap eden çeşitli özelliklerle dolu özel bir menü açılıyor. Ana işlevler arasında 4:3 genişlik özelliği, Büyütme, Fotoğraf etkileri ve Ses yer alıyor.

Oyun meraklılarına yönelik bir özellik olan 4:3 genişlik özelliğinin yanı sıra, ez Zooming (Büyütme), izleyicilerin Fun Key"e basarak monitörün çözünürlülüğünü azaltmalarına imkân veriyor. Bu özellik, yazılarda ciddi görme sorunu yaşayanların ekranı kolaylıkla okumasına olanak sağlıyor. Monitörde normalde 1680 x 1050 piksel değeri kullanılırken, bu değer ez Zooming modunda 1440 x 900"e ayarlanabiliyor.

Fotoğraf Etkileri özelliği ise online video ve slayt-şov meraklıları için tasarlandı. Bu özellik, Fun Key kullanıcılarının dört özel efekt arasından seçim yaparak görüntüye heyecan katmalarını sağlamanın yanı sıra, fotoğraf düzeltme yazılımını kullanmadan önce farklı efektlerin ön izlemesini yapmalarına da olanak veriyor. Seçenekler arasında Doğal, Bulanık-Gölgeli, Sepya ve Tek Renk yer alıyor. W52TE ayrıca sesten de yararlanarak kullanıcı deneyimine daha fazla heyecan katıyor.

Monitör, izleyicilerle sıcak bir bağ kurmak için gülümsüyor gibi görünecek şekilde tasarlandı. Parlak siyah ön yüzü şık bir etki yaratırken, hafifçe bombeli kenarı monitörün çok ciddi görünmesini önlüyor.

Fun Key özelliklerinin yanında W52TE monitör, DFC 1,000:1 kontrast oranı, 2 ms yanıt zamanı ve LG patentli FLATRON f-motorunu da bünyesinde topluyor.

(A1Haber)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları