24 Temmuz 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
LGden Akıllı Beyaz Eşya Serisi
22 Nisan 2011 Cuma 12:15

LG'den Akıllı Beyaz Eşya Serisi

LG, THINQ teknolojisi ile geliştirdiği yeni akıllı beyaz eşya serisi ile tüketicilere beyaz eşyalarını uzaktan yönetme imkânı sunuyor.

LG, akıllı buzdolapları başta olmak üzere enerji tasarrufu ve kolaylık konusunda yenilikçi yollar ile yaşamı değiştirecek ve kolaylaştıracak akıllı beyaz eşya serisinin tamamını yıl içinde piyasaya sunacak.

LG Beyaz Eşya Başkanı ve CEO"su Young-ha Lee yeni beyaz eşya serisiyle ilgili olarak "Beyaz eşya endüstrisi yakın gelecekte sadece beyaz eşya ürünleri sunmaktan çıkıp, bir dizi, akıllı fonksiyonları olan ileri teknolojik cihazlara doğru kayacak. Akıllı buzdolabımızın ticari olarak piyasaya çıkışı ile bu değişime öncülük edeceğiz. Bu yılın sonunda bütün ürün serimiz tanıtıldığında, tüketiciler daha büyük bir rahatlık yaşayarak, enerji tüketiminde ve zaman tasarrufundaki gerçek zamanlı iyileştirmeleri görerek, beyaz eşyalarını istedikleri her zaman kontrol edip kullanabilecekler" dedi.

Tüketiciler LG"nin THINQ adı verilen akıllı teknolojisini ilk defa bu yılın başlarında Las Vegas"taki Tüketici Elektroniği Fuarı"nda (CES) görme şansını yakaladılar. Akıllı Şebeke, Akıllı Teşhis / Smart Diagnosis, Akıllı Erişim, Akıllı Adaptasyon ve Akıllı Yönetici"den oluşan LG beyaz eşyalarının akıllı teknolojisi, kullanıcıların buzdolaplarını, çamaşır makinelerini, fırınlarını ve robot elektrikli süpürgelerini uzaktan bir ağ yoluyla yönetmesine olanak tanıyor. LG"nin teknoloji konusundaki uzmanlığını Akıllı Şebeke (Smart Grid) ile bir araya getiren bu yenilikler, LG"nin enerji, zaman ve maliyet konularında nasıl büyük tasarruflar sağlayabileceğini ve tüketicilerin hayatlarını nasıl zenginleştirebileceğini gösteriyor.

Akıllı Buzdolapları
LG"nin yeni akıllı buzdolabı, akıllı telefonlar ve tabletler aracılığıyla erişilebilen güncellemeler ve bilgiler sağlarken; gece tasarrufu, tercih edilen zamanda tasarruf, akıllı şebekeye hazır olmak üzere üç akıllı güç tasarrufu seçeneği de sunuyor.

Gece tasarrufu ve tercih edilen zamanda tasarruf, tek bir fiyatlandırma seçeneği ile etkili enerji tasarrufu sunuyor. İlk defa bu yılki CES"te sergilenen Akıllı Şebekeye hazır seçeneği ise, yerel kamu hizmeti şirketleri kullanım zamanına göre fiyatlandırma sistemleri sunmaya başladığında, daha fazla enerji tasarrufu sağlayan akıllı bir fonksiyondur.

LG'nin gıda yönetim sistemi olan Akıllı Yönetici, kullanıcıları buzdolaplarında nelerin olduğu, bunların nerede olduğu ve son tüketim tarihleri hakkında bilgilendiriyor. Bu bilgiye, Akıllı Erişim yolu ile akıllı telefonlardan veya tabletlerden ulaşılabiliyor. Böylece kullanıcılar alışverişe çıktıklarında veya restoranda yemek yedikleri sırada şefin gurme yemeklerini evde nasıl uygulayacaklarını düşünürken bu bilgiler ellerinin altında oluyor. Buzdolabı, mevcut olan gıdalara göre sağlıklı tarifler bile önerebiliyor.

Bunlara ek olarak LG"nin türünün tek örneği Akıllı Teşhis / Smart Diagnosis fonksiyonu sayesinde LG"nin akıllı buzdolabı çağrı merkezi personeline telefonda her türlü sorunu tanımlamaları için ihtiyaç duyacakları tüm bilgileri veriyor. Akıllı Teşhis / Smart Diagnosis sistemi, LG"nin çağrı merkezinin sorunun uzaktan düzeltilip düzeltilemeyeceğini anlamasını sağlayarak maliyetli ve zaman alan telefon görüşmelerine duyulan ihtiyacı ortadan kaldırıyor.

Akıllı buzdolabı aynı zamanda Akıllı Adaptasyon özelliği de sunuyor. Bu özellik, buzdolabı sahibinin buzdolabı yazılımını en son güncellemeler, özellikler ve seçenekler ile güncel tutmasını sağlıyor. Akıllı buzdolabı, günlük programları takip ettiği ve düzenli olarak hava raporları sunduğu için aynı zamanda bir faydalı bilgi kaynağı olarak da kullanılabiliyor. Aile üyeleri yapışkan kâğıtlara notlar yapıştırmak yerine, buzdolabının LCD ekranını bir not defterine çevirip ailelerine mesajlar bırakabiliyorlar.

LG Akıllı Çamaşır Makinesi
LG"nin akıllı çamaşır makinesi, minimum enerji kullanımı ile ideal yıkama performansının yanı sıra aynı Akıllı Teşhis / Smart Diagnosis özelliğini de sunuyor. Bir başka deyişle çamaşır makinesinde herhangi bir problem olması durumunda makine sahibinin tek yapması gereken çağrı merkezini aramak ve makinedeki teşhis düğmesine basmak olacak. Böylece hizmet merkezindeki personel, çamaşır makinesinden gelen tonları dinleyerek sorunun ne olabileceğini tanımlayabilecek.

Akıllı Erişim sayesinde, kullanıcılar LG akıllı çamaşır makinesini mobil cihazlarından takip ve kontrol edebiliyor. Akıllı bir telefon veya tablet kullanarak, kullanıcılar uzaktan yıkama devrini ayarlayabiliyor veya kurutma fonksiyonunu başlatabiliyor. Bu da çamaşır yıkama işini bir telefon görüşmesi yapmak kadar kolay hale getiriyor.

LG"nin akıllı buzdolapları bu aydan itibaren Kore"de satışta olacak ve 2011'in ikinci yarısında ise diğer ülkelere sunulacak. THINQ Teknolojisine sahip diğer akıllı beyaz eşyaları ise yıl içinde piyasaya sürülecek.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları