14 Mayıs 2021 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
LGde Hedef Telefonda İlk Üç
02 Eylül 2008 Salı 12:29

LG'de Hedef Telefonda İlk Üç

En hızlı büyüyen telefon üreticisi LG, ABD'de ikinci sıraya yerleşti.

Mobil iletişim alanında dünya çapında bir teknoloji ve tasarım lideri olan LG Electronics, dördüncü en büyük cep telefonu üreticisi olarak konumunu kuvvetlendirdi ve ilk üç arasında yer alma hedefine yaklaştı. 2008"in ikinci çeyreğinde şirket 27.7 milyon cep telefonu sattı ve önceki çeyreğe göre gerçekleştirdiği iki haneli etkileyici artışla ilk beş telefon üreticisi arasında en yüksek büyüme oranına sahip oldu. Satış adetlerini yüzde 14 artıran şirket, faaliyet kârını yüzde 22, satış gelirini ise yüzde 18 oranında yükseltti.

"İkinci çeyrekte başarımızı yukarı çeken iki ana etken bulunuyor," diyen LG Mobil İletişim Şirketi Başkanı ve CEO"su Dr. Skott Ahn şöyle devam etti, "Bir yanda LG Secret (LG-KF750), Viewty (LG-KU990) ve Voyager (LG-VX10000) gibi müşterilerden gelen bilgiler doğrultusunda temellendirilen üst düzey telefonların artan satışları söz konusuydu. Diğer yanda ise, gelişmiş ve gelişmekte olan pazarlarda hem lüks telefonlarla hem de orta sınıf telefonlarla hızlı ve dengeli bir büyüme kaydedildi."

Lüks telefonların güçlü satışları, LG"nin kârını artırmakla birlikte şirketin genel marka imajının tesis edilmesine de yardımcı oldu. Yüksek özelliklere ve şık tasarıma ek olarak LG"nin, telefonlarında ileri dokunmatik teknolojiyi kullanması da önemli bir unsur. Bu teknolojiyi kullanarak, ikinci çeyrekte en çok satan beş ürünüyle LG, dünya çapındaki belli başlı şirketler arasında en geniş dokunmatik teknolojili ürün serisine sahip.

Dokunmatik telefonlarıyla LG, Türkiye"de de bu alanda liderliği elinde bulunduruyor. LG"nin birbirinden şık dokunmatik telefonları, Türkiye"de büyük bir kitle tarafından tercih ediliyor.

LG"nin satışları, ikinci çeyrekte, ilk çeyrekle karşılaştırıldığında bütün pazarlarda artış gösterdi. Bunlar arasında, lüks telefonların en fazla satılan ürünler olduğu Avrupa ve Kuzey Amerika gibi gelişmiş pazarlar değil, aynı zamanda Hindistan, Orta ve Güney Amerika ile Afrika gibi gelişmekte olan pazarlar da yer alıyordu. Bu dengeli yaklaşım, devam etmekte olan mali fırtınada şirketin durumunu korumasına yardım etti.

LG"nin ABD gibi gelişmiş pazarlarda ekonomik yavaşlamaya karşın sergilediği etkileyici büyüme de kayda değer. Strategy Analytics"e göre LG, 8.8 milyon telefon satışı ve geçen yıl aynı döneme göre yüzde 17"lik artış göstererek elde ettiği yüzde 21"lik pazar payıyla ABD"de ikinci en büyük telefon üreticisi oldu. LG aynı zamanda üst üste üç yıl ABD"deki CDMA pazarındaki birinciliğini, söz konusu çeyrek dönemde sergilediği ve şimdiye kadarki en yüksek pazar payı olan yüzde 34.7 ile korudu.

LG"nin ABD Telefon Pazarındaki başarısı, iPhone 3G"nin doğrudan rakipleri olan LG Vu (LG-CU920), Voyager (LG-VX10000) ve enV2 (LG-VX9100)"nin güçlü satışlarına dayanıyor.

"Hiçbir zaman mevcut durumla tatmin olmadık," diyen LG Mobil İletişim Şirketi Başkanı ve CEO"su Dr. Skott Ahn ekliyordu, "Bu, bizim, daha üst dereceli rakiplerimizi geçmeyi umduğumuz anlamına gelmiyor. Temel hedefimiz, müşteri ihtiyaçlarını daha iyi anlamak ve müşterileri daha fazla memnun etmektir."

Tüketicilerden gelen bilgilere dayanarak geliştirilen stratejik ürünlerle LG, 2008"in üçüncü çeyreğinde de başarısını iki haneli kâr artışıyla sürdürmeyi hedefliyor

(A1Haber)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları